| silvia_6803 a întrebat:

as avea nevoie de parerile, sfaturile voastre daca sunteti amabili. Eu am avut o relatie de 3 ani de zile, care s-a sfarsit acum 3 luni de zile deoarece, el m-a inselat. Este intr-o relatie cu aceasta de 2 luni probabil.El in tot acest timp ma mai cauta sa vorbeasca prieteneste cu mine, sa ne vedem,imi spune tot ce i se intampla fara ca eu sa il intreb ceva sau sa il caut. Intr-o zi l-am intrebat, daca ii este dor de mine? Si mi spus ca nu ii este dor, de ce i-ar fi? Are, o relatie iubeste "(Daca vreau sa vad ce mai faci asta nu inseamna ca imi e dor de tine sau ca iti simt lipsa...)" iar eu i-am zis in felul urmator : "Iubesti atat de tare incat ma cauti pe mine si imi faci invitatii la domiciliu...te rog sa fii sincer cu tine! "
El dupa a tinut-o pe a lui ca iubeste bla, bla si nu i-am mai zis nimic. Mentionez ca amandoi avem aceeasi varsta, respectiv 21 de ani, iar tipa are 24 de ani. Ce credeti ca vrea el sa faca? De ce vrea sa afiseze imaginea de prieten? Eu i-am zis ca nu vreau sa fiu prietena cu el, dar el tot vorbeste frumos mereu cu mine si afiseaza aceasta atitudine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El doar isi face ''meseria''. Tu esti cea care accepta toate aceste ''avansuri'' si care se lasa calcata in picioare.
Ati avut o relatie de 3 ani, care s-a sfarsit destul de urat. Te-a inselat, iar tu inca vorbesti cu el!? Oare merita? De ce te intereseaza ce simte pentru tine? Ar fi trebuit sa-ti schimbi numarul, sa inchei orice socoteala cu el si sa-ti vezi de viata ta.
El doar se distreaza, pentru ca, are cu cine. Iar tu, doar vei suferi, pentru ca ai cazut in plasa.

Gandeste-te foarte bine daca merita sa tii legatura cu el, tinand cont de toata suferinta pe care ti-a provocat-o!

O seara frumoasa happy

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca nu vrei sa-i fi prietena, atunci intrerupe orice legatura cu el!
Parerea mea este ca daca nu-i e dor de tine, vrea doar sa-ti ramana prieten ca in cazul in care se desparte de aia, tu sa fi alternativa

| neutrino a răspuns:

El nu vrea decat sa se distreze, acum mai mult cu ea, si apoi, din nou cu tine.

| Alcyon a răspuns:

Te tine pe post de manta de vreme rea, nu te-ai prins? Probabil nu-i prea sigur de relatia cu actuala (mai ales ca-s de putin timp impreuna) si vrea sa-si lase o portita deschisa, in caz ca se desparte de respectiva. Sau s-ar putea sa vrea sa va sexeze pe amandoua. Eu una n-as accepta asa ceva. Nu te mai vrea, la revedere. Doar nu esti papusa lui gonflabila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce mai vorbesti cu el. straight face Daca tipul vrea atentie de la mai multe tu de ce-i faci jocul. Nu-i mai raspunde si nu-ti mai pierde timpul cu el ca nu ai de ce sa o arzi aiurea cu el.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce rost mai are sa iti pui intrebari?
Ti-a tras-o si acum s-a plictisit de tine.Mai trece din cand in cand pe la tine ca sa nu-si piarda antrenamentul in pat.Trebuie sa fie exersat pentru ailalta nu?

Cautati si voi barbati adevarati nu mai umblati cu toti putoii.

| Silenz a răspuns:

Ma fetelor trebuie sa stiti un lucru:
"Inselatul nu este o greseala, este o decizie"

Dupa o perioada, 2-3-4-5 ani, un baiat se plictiseste de facut sex cu aceeasi persoana. Daca intr-adevar te iubea, propunea modalitati de a aduce ceva in plus vietii sexuale, dar tot cu tine.

Daca te-a inselat inseamna ca nu te iubeste. Ignora-l cand te mai cauta ca sa ii dai de inteles ca a facut o greseala si nu o poti ierta asa usor.

Daca vrei sa te apuci de confectionat accesorii handmade in urma acestei experiente, pe acest site ai tot ce trebuie sa stii: http://pufarina.x10.mx/
+ un tutorial cu o pereche superba de cercei buburuze

| Vektor a răspuns (pentru Silenz):

Eu am fost inselat de trei ori pana acum. oare ce mi s-ar potrivi?

| Silenz a răspuns (pentru Vektor):

Sa nu te dai batut. Si sa nu mai faci tot ce iti zic ele sa faci. Fetelor le place ca barbatul sa ia atitudine si sa stie cand sa zica NU.
Daca le faci toate mofturile se invata si dupa au senzatia ca nu ai facut nimic pentru ele.

| Immortal69 a răspuns:

Este posibil ca ea sa nu fie prima cu care te-a inselat in acesti 3 ani, daca te iubea si tinea la tine nu facea asta! Nu incerca sa ti de ceva ce nu poate fi langa tine, chiar daca tu il placi si iti este greu.Incearca sa treci peste si timpul te va ajuta sa gasesti un baiat care sa tina poate mult mai mult decat fostul la tinewinking Sunt sigur ca dupa o perioada te va cauta si-ti va zice ca a gresit, atunci tu hotarasti ce vrei sa faci.Sa ajungi din nou in situatia actuala sau sa-ti vezi linistita de viata ta. Succes!

| NorbIdk a răspuns:

Dupa o despartire, daca cei din cuplu raman prieteni inseamna ca nu s-au iubit niciodata. SAU! Inca mai tine la tine ( 3 ani nu sunt asa usor de uitat ) Mai incearca sa scoti din el cu forta daca te tot cauta.