| guta a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare. Stau cu prietena mea de 4 luni de zile si ea este inca virgina, am vorbit despre treaba asta si ea spune ca tine foarte mult la mine, dar atunci de ce nu vrea sa facem sex? astept parerile voastre

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Salut. Inainte de vorbe, m-a deranjat c-ai folosit cuvantul sex. Ma, voi stiti sa faceti diferenta intre sex si dragoste? Sex faci cu prostituate, cu amante, cu fufele agatatze din club sau la baierame! Dragoste faci cu prietena, fiindca o faci din afectiune si iubire.
Probabil inca n-ai reusit insa sa-i alungi acea frica de a-si incepe viata sexuala iar tu n-ai stiut cum s-o faci sa se simta pregatita. O femeie are nevoie si din partea unui barbat sa se simta femeie, sa se simta matura si pregatita pentru acest moment unic.
Rabdare. Daca o iubesti, mai asteapta. Cred ca nu esti suficient langa ea si inca nu-i inspiri acea siguranta, protectie si caldura pe care ar dori-o si ar face-o sa incepeti si viata sexuala. Un barbat are mare legatura in altcatuirea deciziilor unei femei, cum si o femeie are f. mare importanta in judecatile unui barbat. Be the man, fii sprijinul de care are ea nevoie. Fa-o sa se simta femeie moral si psihic, si dupa si fizic. Good luck my friend. And don't miss your chance, be patient.happy

| JeSa a răspuns:

Buna!, daca ai dat-o cu sex de asa ti-ai format in ochii ei un ins/tip ce abia asteapta sa o fu-la-la dupa care sa o lase, ceia ce nu e si ceia ce isi doreste!, Fa-o sa prinda incredere in tine prin fapte de bunacredinta, fiindu-i omul pe care se poate baza, incredinta, intr-un cuv. fa-o sa simta ca tu esti cel ideal!, Ok, succes!, sa va iubiti mult si ca la carte, protejat ca nu-s bani de botezuri, hehe!, glm!, Pa!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-ar mai fi mult de completat la raspunsul lui Flav, care este, dupa parerea mea, complet.
Totusi, as mai adauga ca e important de stiut si cam ce varsta are prietena ta. Poate ca nu e vreo disperata din aia care viseaza sex de la 12 ani. Iar o relatie de 4 luni. Sa fim seriosi!
O fata, atunci cand se hotaraste sa-si inceapa viata sexuala, n-o va face dupa 4 luni de relatie decat doar daca e luata de pe Centura.
De ce nu te duci tu la o profesionista daca esti asa de disperat?
Priveste-ti prietena ca pe o iubita/viitoare sotie si nu ca pe o papusa gonflabila.

| pisoias29 a răspuns:

Hmm... 4 luni nu e cine stie ce perioada ...nu stiu de ce te grabesti, las-o pe ea sa decida cand e momentul potrivit

| MM a răspuns:

Chiar meriti sa fii primul din viata ei? Tinand cont ca acorzi prea mare importanta sexului si virginitatea ei constituie o problema pentru tine. Ea a zis ca tine la tine, adica e un sentiment la mijloc din partea ei, tu vorbesti despre sex... Nu sunteti pe aceeasi unda.

| Dmonik a răspuns:

Discuta cu ea, poate nu e pregatita pentru asta. Daca o iubesti, o intelegi si o astepti! Nu te grabi. Ce varsta aveti?

| Clutsky a răspuns:

Daca mai devreme am spus ca esti disperat doar din acea intrebare, acum tu doar imi arati ca am avut dreptate repetand intrebarea!

So, las-o mai moale, sa vrea ea, nu sa o faci tu sa vrea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este pregătită, este aşa greu de înţeles? O relaţie nu se bazează musai pe sex.
Trebuie să-i respecţi dorinţa dacă o iubeşti cu adevărată.
Şi care este povestea cu "inca mai este virgina"? Fata este cuminte, nu ai înţeles acest lucru ori crezi că toate sunt la fel?
Deci... analizează problema la rece, nu la foc automat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu vrea sa faceti... deoarece poate ea nu e pasionata de! CrED

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare fata virgina (cu cap) are nevoie de un raspuns din interiorul sau, sa simta ea ca e timpul. Dovedeste-i ca o iubesti prin fapte, nu vorbe ca probabil de-alea e satula