| cristina_6683 a întrebat:

as avea nevoie de sfaturi si promit ca voi da fundita si va voi ramane recunoscatoare celor care ma ajuta... eu am 13 ani juma sunt clasa 8a si un amic de al meu, lucian are 16 ani. De ceva timp a inceput sa ii place de o fata de la mine din clasa pe nume andreea, si mi-a zis si eu i-am zis ca ea era indragostita de un baiat matei, dar dupa cateva zile lucian a vrut sa faca cunostinta cu ea si au vorbit putin dar nimic important si inainte sa vorbeasca cu ea mi-a zis ca el vrea doar sex de la ea...au mai trecut cateva zile si matei s-a combinat cu o alta fata si culmea fix atunci andreea a inceput sa se dea la lucian si sa vb foarte mult, si lucian mi-a zis ca chiar a inceput sa tina la ea, imi era greu sa cred dar chiar pare sincer cand zice asta, dar cu toate astea el nu e hotarat daca sa fie sau nu cu ea deoarece el are anumite nevoi pe care ea nu i le poate satisface si asa vor fi certuri si nu va fi o relatie serioasa si de lunga durata. Ii este teama ca nu cumva ea sa fie prea mica pentru el si prea imatura, as vrea sa stiu ce credeti ca ar trebui sa incerce sa fie cu ea, sau va ajunge sa fie urat daca va incerca? Nu stiu ce credeti despre asta, va rog e foarte important pentru sa pot sa imia jut un prieten bun :-)

2 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Mai bine nu! La 16 ani vrea numai SEX. doamne. spune-i mai bine sa lase prostiile astea. Cine o sa puna botul la asa ceva?

| gianina14 a răspuns:

Eu cred ca nu este bine sa fie cu fata de la tine din clasa pentru ca va fi o influenta negativa pentru ea si logic nu o sa obtina de la ea ceea ce vrea el dar poate sa schimbe complet timpul de gandire si mi se pare cam nasol sa il tina langa ea doar prin sex...si sigur dupa ceva timp se vor desparti si el se va duce la o fata care sa ii satisfata poftele dar poate si el o se schimbe si atunci totul va fi ok.
Dar uh nu ne-ai spus ce parere are fata despre acesta reletie si parerea ei conteaza nu poti sa il bagi pe gat dar mai bine nu te baga sa nu-ti reproseze apoi diferite chestii. Noroc si sugereazai prietenului tau sa-si chimbe putin gandirea.
fundita?