| VladPo a întrebat:

as dori sa pun si eu o intrebare.
Am 19 ani si nu am avut o prietena pana acuma, nu am avut relatii sexuale, am sarutat cateva fete odata dar nu a fost cine stie ce. Ideea principala este ca am un complex legat de acest lucru. sunt putin mai timid cand vine vorba de fete sincer pot spune ca chiar sunt o fire foarte sociabila si pot discuta pe orice tema cu oricine, dar nu prea stiu cum sa imi exprim sentimentele fata de o fata pe care o plac. Nu am incredere in mine si nu prea stiu cam ce sa ii spun fetei. Si sa ii mai spun ca sunt virgin sau nu oare mai bine mint sa spun ca nu? Voi ce sfat imi puteti da?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu iti poate da curaj. Doar tu singur poti sa treci peste timiditatea ta excesiva. In aceasta problema nu te putem noi ajuta.Nu este o rusine sa fii virgin, deoarece in cazul baietilor acest lucru nu inseamna absolut nimic. Ceea ce conteaza la o adica este experienta.

| minrest a răspuns:

Salut. Sentimentele trebuie sa si reiasa cumva din relatie; daca as merge la o femeie pe strada sa ii spun ca o iubesc ar zice ca sunt nebun. Cu fata care iti place strangi relatiile, punand accent pe preocuparile comune, si cat mai repede o scoti in oras. Pericolul sa te trezesti in friendzone e nul dupa ce ai invitat-o a doua oara in oras numai voi doi. Dupa cateva iesiri ii spui ca o iubesti. Atunci, ea va stii deja de ce pierzi serile cu ea prin oras, asa ca o sa iti vina usor. Si cand relatia va fi foarte avansata, ii spui ca esti virgin, o faci foarte fericita cu asta, chiar daca ea e sau nu e virgina. Salut frate si respect.

Răspuns utilizator avertizat