| RamonaDragu a întrebat:

As dori sa stiu daca in Romania exista o comunitate pentru/de transexuali. Eu sunt fata, dar fizic, am un corp de baiat. Mi-am lasat parul lung, mi-am pus cercel, etc. Ma intrebam daca si fetele ar vrea sa ma ajute sa arat mai feminina. Multumesc. love struck :*

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Diferenta dintre homosexuali si transsexuali e foarte mare. Homosexualii sunt barbati care se vad pe ei ca fiind barbati si se simt atrasi de barbati. Transsexualii se vad pe ei ca fiind sufleteste de gen opus celui pe care il au biologic. E foarte mult spus ca au probleme psihice grave, e posibil sa aiba traume mari dar nu e acelasi lucru. Atata timp catnu fac rau nimanui care e treaba noastra cu ei? Fiecare e liber sa faca ce vrea, sa iubeasca pe cine vrea si sa se imbrace cum vrea!

5 răspunsuri:
| DumnezeuTatal a răspuns:

Eu mi-as dori sa te cunosc, Ramona. laughing

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Transexualitatea este un lucru pe care nu îl înțeleg.De exemplu nu sunt împotriva homosexualilor și dacă pe tine te atrag bărbații și vrei să o iei în funduleț declarăte homosexual, ia-o în fund cu demnitate măcar. Dacă te îmbraci ca o femeie și îți lașă părul lung astea sunt deja probleme psihice mai grave și după cum spunea Syden, ar trebui să îți apreciezi masculinitatea mai mult. Salut.

| RAY a răspuns (pentru TheCuriousMonkey):

Man daca eu ma simt feminim inseamna ca sunt homosexual? e o mare diferenta te poti comporta ca o fata find baiat dar sa nu fi atras de propiul tau sex

| RAY a răspuns (pentru TheCuriousMonkey):

Nu stiu daca exista noi suntem inca in preistorie si daca spunem ceva nou gata ne ard pe rug, eu stiu cum e sa simti ca nu esti acolo unde nu trebuie dar asta e, eu din tot ce am citit pasiunii, conversati etc am aflat ca sunt feminim dar in fine nu ma atrag barbati dar de multe ori gandesc ca o fata

| Oana92 a răspuns (pentru TheCuriousMonkey):

Diferenta dintre homosexuali si transsexuali e foarte mare. Homosexualii sunt barbati care se vad pe ei ca fiind barbati si se simt atrasi de barbati. Transsexualii se vad pe ei ca fiind sufleteste de gen opus celui pe care il au biologic. E foarte mult spus ca au probleme psihice grave, e posibil sa aiba traume mari dar nu e acelasi lucru. Atata timp catnu fac rau nimanui care e treaba noastra cu ei? Fiecare e liber sa faca ce vrea, sa iubeasca pe cine vrea si sa se imbrace cum vrea!

| Mitaita86 a răspuns:

Buna as vrea sa te cunosc sincer, de unde esti, imi poti lasa un email ceva sa putem comunica, multumesc, te pup!