| PurpleDots a întrebat:

as dori sa va intreb ceva...este vorba despre un baiat care imi place si mai intai are trebui sa stiti cam cum e relatia dintre mine si acel baiat.In primul rand am fost colegi de scoala (el statea langa clasa mea dar acum ca s-a terminat scoala el pleaca la un alt liceu). Si suntem si vecini dar el sta cu vreo 4 blocuri distanta de mine.Chestia e ca nu am vorbit niciodata chiar daca avem ceva prieteni comuni dar nu att de apropiati.De fiecare data cand il vad ma rusinez ca o dobitoaca si evit sa il privesc.chiar imi place de el( si da am ID lui de mess)da nu stiu cum as putea sa ma imprietenesc cu el.va rog sa ma ajutatihappyFUUUNDA!

3 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

Poti incepe asa mai discret. Pot parea discutii banale la inceput. Il intrebi ce mai face, cu ce se mai ocupa. Afli hobbyurile, pasiunile lui. Poate prinzi ceva curaj si il intrebi daca nu are prietena. Te orientezi cam ce fel de fete cauta. Si poate ii propui sa mergeti la o plimbare. Dar sa nu dai impresia ca ar fi o intalnire. In general baietii preiau initiativa, dar in cazul asta trebuie tu sa faci primul pas.si sa-l lasi pe el sa faca cei 99 ramasi. Bafta!

| AnnY98 a răspuns:

Pai fa-ti tupeu si intra cu el in vb...incearca sa-l saluti pe mess si in realitate...intreabal ceva ge genul "Ce faci?" sau "cum iti merge?" si incet incet o sa poti vb cu el linistita pentru ca nu o sa-ti mai fie rusinetongue
Sper ca te-m ajutat BAFTA!

| Monica_2388 a răspuns:

Buna.Pai din moment ce aveti prieteni comuni te poti imprieteni foarte repede cu el,lasa rusinea deoparte,cu rusinea nu faci nimic,daca nu ai curajul sa vorbesti cu el afara, fata in fata, incearca pe mess prima data iti va fi mai usor. Daca il placi cu adevarat atunci nu ezita sa te bagi cu el in seama.Multa bafta si mult curaj!:*