| OanaMedeea a întrebat:

Hei! Am inceput prin septembrie sa vorbesc pe facebook cu un baiat... diverse.
Nu ne cunosteam de dinainte, doar de pe facebook. Prin noiembrie m-a chemat in oras. Eu nu sunt genul care sa iasa cu necunoscuti asa ca l-am refuzat.
Am continuat sa mai vorbim etc. In timpul asta am aflat de la niste prieteni comuni ca el e un "fustangiu", ca umbla cu mai multe si ca de fapt ar avea o prietena "adevarata" care il iubeste prea mult ca sa se desparta de el.
Prin decembrie ne-am intalnit prima data la casa unei prietene comune. Era vineri seara si prietena respectiva m-a chemat pe la ea impreuna cu alti cativa prieteni...fiindca stiia ca am inceput sa vorbesc cu baiatul respectiv a zis sa il cheme fiindca statea la doua blocuri distanta ( ei se cunosteau de mai mult timp, au fost colegi in 5-8, acum suntem a 9a toti ). A venit, a fost destul de tacut, cu cateva gesturi dragute si niste priviri.
Am mai vorbit cu el din cand in cand chestii plictisitoare de genul 'hei, ce mai faci, nimic, cum mai e pe la scoala, etc'.
Zilele trecute eram cu 2 prieteni la mall si l-am vazut. Am vrut sa il salut dar a aparut o fata langa el si atunci m-am simtit..nu stiu...geloasalaughing) Mi-am intors privirea in alta parte ( ps: am vazut ca el mi-a zambit ).
Cand am ajuns acasa mi-a zis pe mess ca m-a vazut iar eu i-am spus ca nu. Nu stiu cum sa fac sa ma mai intrebe o data sa iesim in oras, nu ma intereseaza cu cate umbla, adica...ahh
Eu sunt destul de orgolioasa chiar si sa ma bag in seama cu el. Ce sa fac?

1 răspuns:
| LetMeHelp a răspuns:

Complicata treaba laughingStiu..stiu faza cu orgoliul..Eu zic sa nu te lasi prea mult asteptata de el. Daca nu te invita poate..nush..Ii e teama sa te intrebe. Poate ca ii e frica sa nu-l refuzi. Poate e un simplu cuceritor care n-are nevoie ce face.Tu nu ai de unde sa stii si de asta zic sa mai astepti sa vezi daca are intentii serioase cu tine sau vrea sa fii doar o simpla "aventura". Daca vrei sa te intalnesti neparat cu el arata`i asta.Arata-i ca vrei sa fii cu el.Acuma..eu nu-l cunosc.Nu am de un de sa-i stiu caracterul, dar tu da.Bafta!