| jasmine11 a întrebat:

as vra sa ma ajutati, de ieri seara a inceput sa ma doara la urinare, si azi a inceput sa ma doara totata burta, si sa am stari de voma. si durere la urinare a ramas, ce as putea avea, va rog ajutati-ma! si nu imi spuneti de sarcina pentru ca am citit simptomele si nu sunt asemanatoare deloc.

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Poate ca aici o sa gasesti raspunsul da?
http://www.sfatulmedicului.ro/......eroasa_591
http://sanatate.ele.ro/......a1964.html
Multa bafta!

| aligru a răspuns:

Poate o fi o infectie! Nu i stiu exact numele. Am avut si eu! Am tratat o cu >CUMINOL

| EmaS a răspuns:

Cred ca ai facut o infectie urinara.Trebuie sa mergi la medic ca sa iti dea un tratament.Nu mai amana pentru ca de sarbatori nu o sa gasesti medicul de familie.Ar fi bine sa cumperi de la Plafar ceva ceaiuri pe care ti le recomanda vanzatoarea de acolo.Cistita, cea mai frecventa afectiune, consta in inflamarea vezicii urinare. Apare in urma unor infectii. Un ajutor pentru cei care fac des aceste infectii urinare il constituie iaurtul, care reduce frecventa crizelor de cistita.

| alyx a răspuns:

Esti gravida

| MyYLife a răspuns:

Buna! Aceleasi stari le-am avut si eu, iar cand m-am dus la medic mi s-a spus ca am infectie urinara.Du-te d acum ca poate maine e prea tarziu.Eu cand m-am dus am mers cu infectie urinara grava deoarece am mers prea tarziu.Ai grija d tine! Pahappy