| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema. Ieri am fost la o amica. Cand am ajuns acolo am sunat-o am batut la usa dar nu a raspuns si cand am intrat in casa i-am prins pe ea si pe iubitul meu sarutandu-se. Acum iubitul meu[fostul] ma tot suna, vine la mine, imi da mesaje... Eu nu cred ca mai e cale de impacare. Voi ce credeti ca trebuie sa fac? Funditaaa

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aveai cheie de ai intrat? Daca ne intrebi pe noi totusi crezi ca mai este o cale de impacare. Daca promite ca nu mai face si este la prima abatere, iarta-l.

| DAC a răspuns:

Daca a facut-o deja o data, o va mai face si a doua oara.
Nu ierta, trebuia sa se gandeasca bine daca te iubea/placea... si daca nu la tine, macar la prietenia dintre tine si prietena ta.
Enjoy!

| Hevnoraak a răspuns:

Depinde de tine dacă îl ierți sau nu, dacă ai încredere că nu o va mai face din nou, iartă-l.

| victorandrei a răspuns:

Sa il dai dracu si sa iti vezi de viata ta, o data ce a facut cu una asa va face si cu altele. E clar ca nu te "iubeste" cum probabil ti-a zis de N ori.

| Smileygirl23 a răspuns:

Never look back, asta trebuie sa faci. Iar el si prietena ta se merita din plin unul pe celalalt.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Eu nu prea am experienta la acest gen de intrebari dar dupa mine.te-as sfatui sa-i spui cal ierti, dar tu in acest timp incearca sal testezi sa vezi daca mai are tendinta sa mai calce stramb. Mult succes

| PastramăDeElefant a răspuns:

Nul ierta in nici un caz. Daca a ajuns sa te insele cu prietena ta nu tine la tine si nu are sentimente pentru tine... sau poate prietena ta e de vina! Gandeste-te bine pe cine alegi pe prietenul tau ( fostul ) sau pe prietena ta!

| Fluturaș34 a răspuns:

Daca a fost in stare sa te "insele" cu prietena ta, dati seama ce fel de persoana este si cat de mult ii pasa de tine si mai ales sentimentele tale..Eu sunt de parere ca oricine merita o a doua sansa dar ca sa o primeasca trebuie intai sa o castige happy Si daca tu vei considera ca merita, ca-i pare rau si mai ales regreta tot ce a facut, i-o poti da nu crezi? Lasa timpul sa treaca, vezi cum se comporta, pune`l la tot felul de incercari si o sa fie bine big grin Vorbesc din propie experienta.Mult noroc si sper ca te-am putut ajuta cat de cathappy

| myiau a răspuns:

Waw pune-l sa.ti explice. si asculta bine varianta si trage, o la raspundere si pe "amica" ta. e penibil... sa te cuplezi cu iubitul prietenei tale

| diana26 a răspuns:

Eu nu stiu povestea chiar asa de bine, cum probabil nici tu nu o stii...dar poate amica ta a vrut sa-i ofere ceva, poate ea are cea mai mare parte din vina, acum asta depinde doar de tine...cum consideri tu ca a fost!
Sper ca te-a ajutat parerea mea!

| Ady994 a răspuns:

Pai. eu cred ca ar trebui sa il ierti...Pentru ca practic pana nu te casatoresti cu el nu putem vorbi de 'inselat'. ci doar de o mica aventura cu acea fata.

Daca el te iubeste cu adevarat, si tu il iubesti pe el. ar trebui sa stii ca poate avea oricat de multe aventuri daca pana la urma tot la tine se intoarce.bafta

| BezSensu a răspuns:

Greseala se plateste happy O va face si inca odata si inca odata si tot asa happy nu ii mai da sansa asa ca, nu merita happy daca se saruta cu amica ta, lasa-l si spune-i sa o tot sarute pana se satura happy

| Madamada1994 a răspuns:

Daca il iubesti si stii ca si el te iubeste eu zic sa il ierti mai ales daca esti prima data cand face cv de genul, asta nu inseamna ca el trebuie sa te ia de proasta si sa o faca si a2a oara pentru ca l'ai ierdat la prima. Trebue sa vorbesti serios su el, daca mi s'ar fi intamplat mie in primul rand o bateam klumea pe cea careia i se spune''amica'' pentru ca daca a fc asta nu este o amica. si daca il iubeam il iertam... Tu stii daca este prima data cand se int cv de genul sau ce probleme sunt intre voi. sper ca te'am ajuat