| roxy_5081 a întrebat:

BunahappyVreau sa ma ajutati va rog ca nu stiu ce sa fac, sa-l mai caut sau nu!
Am cunoscut un baiat acum 10 luni.(eu inainte sufeream dupa fostul cu care am fost un an) Baiatul pe care l-am cunoscut era intr-un club doar ne am sarutat si atat, a doua zi nu ne-am mai intalnit, pana dupa 2 saptamana cand eu vroiam sa imi gasesc alinarea in bratele lui, sunandu-l si spunandu-i sa doarma la mine care bineinteles ne-am si culcat, tot ne mai intalneam si deja mai des dar numai seara cand venea la mine in rest ziua vb la tel, am plecat in strainatate in vacanta tot mai vb dar nu ft des pentru ca nu prea ma gandeam la el, pana cand intr-o zi primesc emailuri de la prietena luihappy deci el avea prietena, m-am enervat ft tare si el sustinea ca nu mai ii cu ea, doar vb la tel, ca amicihappy M-am enervat ft tare pentru felul in care mi-a vorbit ea si am asteptat sa vin acasaa ca sa i arat ca o sa raman cu el, am venit in tara, ma intalnisem cu el dar pentru sex, si tot imi zicea ca suntem impreuna, si mi-a zis ca a rupt orice legatura cu ea, am aflat din nou ca ii cu aia si i-am spus si ei ca ii si cu mine, si el s-a suparat pe mine si sa intors la ea, dupa ceva timp iar l-am cautat, iar ne certasem si ii spuneam din nou la aia, si pana intr-un final mi-a spus dk vreau sa mai continuam sa imi tzin gura, deja incepusem sa-l iubesc si am acceptat asa, era si cu mine si cu ea, ma durea dar suportam. cu ea se intalnea o data pe saptamana dar cu mine aproape in fiecare zi, tot asa a tzinut multe luni, deja ei nu se mai intalneau deloc era cu mine tot timpul, pana cand au venit sarbat de craciun, eu eram la tara si nu ne-am intalnit si el era cu ea atunci, dar de revelion mi-a zis sa ma duc cu el si inainte cu o zi de rev eu vb cu fostul pe mess si el cica mi-a zis ca a presimtit ceva si a venit la mine fara sa imi zica nimic si m-a prins, dar era o discutie amicala dar pe el nu-l interesa pentru ca stia ca l-am iubit mult pe fostul si am suferit enorm de mult si credea ca ink il mai iubesc. Ok pana la urma am mers la revelion, a zis catre mine ca "acum o sa mergem la rev impreuna ca nu mai pot da inapoi dar din momentul cand te duc acasaa noi doi nu o sa ne mai cunoastem" si m-am temut ft tare ca o sa ma paraseasca prietena lui tot la cautat in ziua de rev dar el mi-a zis ca a cautat motiv de cearta cu ea ca sa nu mai vb cu ea ea tot il suna si mesaje si el nimic si din a doua zi de rev nu i-a mai raspuns deloc la ea si a zis ca vrea sa ramana numai cu mine si a ramas cu mine si ne intalneam zi de zi si ziua si noaptea si era ft frumos multe luni pana acumcrying(
El era plecat din oras vorbisem cu el dar auzisem ca vb cam sec si l-am intrebat ce s-a intamplat si mi-a zis "lasa ca o sa vezi maine cand o sa vin in oras, trebuie sa aflu ceva si apoi iti spun ce ii cu mine" eu deloc nu l-am inselat si chiar il iubeam ft mult el nu imi dadea voie sa intru pe mess ca sa nu vb cu baietii, pe hi5 nimic nu ma lasa dar am presimtit ca ii mana ex prietenei mele am intrat pe mess si am vb cu ex prietena cea mai buna. si vb ce vb si la un moment dat ea m-a intrebat dk umblu cu actualul si ex ul deodata tinand cont ca noi eram certate normal ca nu. M-a sunat el si mi-a zis ca dc am sunato pe ex prietena mea intr-o noapte ca sa-i cer nr lui ex ul cand noi eram certati si asta nu era adevarat erau minciuni inventate de ea, si ea i-a zis ca eu umblu cu amn2 deodata si stiti dc a facut toate astea? pentru ca s-a aliat cu fost lui prietena (inainte m-a intrebat prietenul meu ca am intrat pe mess si i-am zis ca nu, si l-am mintit si m-a prins l-am mintit pentru ca ma temeam de el) sa revenim seara m-a sunat fosta lui si mi-a zis ca asa cum i-am desp eu pe ei asa ne-a desp si pe noi si sa stiu ca a fost mana lui si mi-a zis ca ei se mai intalneau pe ascuns si deseara o sa se intalneasca am plans mult si chiar o crezusem toata tremuram si nu mai puteam de nervisad cu el nu mai vorbisem doar prin cateva mesaje in care imi spunea ca nu vrea sa mai auda de mine si ca is o mincinoassa (pentru ca am intrat p mess si nu i-am zis, asta l-a durut cel mai tare, si pe ele nu le-a crezut, dar l-a deranjar ft tare ca l-am mintit) pana intr-un final m-am pus in pat si am adormit m-am trezit la 5 dim si l-am sunat si imi dadea ocupat, pana cand mi-a rasp si am auzit o voce de fata si a inchissad si apoi mi-a trm mesaj un nr ca "te rog nu ne mai deranja" si s-a semnat cine credeti ca era. fosta lui. pentru ca m-a sunat ea dupa si mi-a zis ca s-au intalnit si ca se mai intalneau si ca is o proasta l-am mai sunat si pe el sa imi dea o explicatie dar nu imi raspundea si ii trm mesaj si ma tot injura si m-a sunat pana la urma sa imi zica ca atunci cand ma prinde ma bate si l-am intrebat ca cum a putut sa imi faca asta el mi-a zis ca fosta lui a mers in club unde era si el si nu s-a intamplat nimic intre ei, doar ca ea era acolo si cand erau pe drum sper casa adica el, ea si prieteni de a lui atunci am nimerit sa-l sun mi-a zis ca nu s-a intalnit cu ea deloc ca minteste. dar totusi mi-a zis ca nu mai vrea sa ma vada pentru ca is o mincinoasa si dk l-am mintit acum dk o sa mai fim impreuna atunci o sa-l mai mint cu mai multe eu vreau sa ma impac cu el, dar el nu nu imi rasp la tel nu stiu ce sa fac credeti ca mai are rost sa mai insist? eu il iubesc enorm de mult si niciodata nu l-am inselat il vreau inapoicrying eu nu cred ca asta e un lucru ft grav pentru ca l-am mintit incat sa ne despartim.Va rog spuneti-mi ce sa fac? Multumesc mult ca m-ati ascultat!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Baiatul asta te-a mintit mereu. Pana la urma o relatie ce porneste de la sex de alinare nu poate ajunge altceva. Ai vrut ceva superficial si asta ai primit. Baiatul asta nu tine la tine. A fost cu tine ca vroia sex si atat. Tu nu ai vazut pe cine ai alaturi. Ai fost oarba.

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Imi pare rau sa zic asta, dar e vina ta!

Tu te-ai angrenat in situatia asta desi aflasesi la un moment dat ca are prietena!

Mi se pare clar ca buna ziua ca el nu te iubeste si s-a jucat cu amandoua timp de N-luni!

Fosta lui avea dreptate: roata se intoarce!

Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa mergi mai departe si sa iei totul ca pe o invatatura de minte pentru viitor!

Succes!

| kidulinha a răspuns:

Mama. Inainte sa te gandesti sa scrii o poveste asa lunga, mai treci pe la scoala rolling eyes Nu stiu cum am reusit sa o citesc laughing App, d-aia te intreaba inainte sa publici intrebarea daca vrei sa o mai citesti. Ca sa o corectezi. Pt unii vad ca e pusa degeaba. Si acum sa-ti raspund tongue Chiar daca o sa se intoarca la tine nu o sa puteti fi fericiti pana cand fosta lui prietena sau ma rog ce e aia laughing nu o sa va lase in pace. Si nu o va face prea curand pentru ca din descrierile tale este o nesimtita, nu te suporta si vrea sa-ti faca viata un calvar. A. Nu l-ai mintit prea grav, ce draq, asta se poate trece cu vederea. Nu era un motiv sa va despartiti. Adica poate va certati, dar va impacati repede. Si prietena aia a ta, cica "ce mai buna", ce treaba are ea in toate asta? Dc se baga ea? DOamne ce fraiere. Mare e gradina Domnului, si toti prostii sar gardu'. In fine. Sincer, si baiatul asta e cam... Tu n-ar fi trebuit sa inghiti toata situatia. Cum sa fie si cu tine si cu aia? Mie mi-ar fi scarba sa il mai sarut stiind ca s-a sarutat cu o fraiera p care n-o suport. E si vina ta. I-ai permis. Mai bine va desparteati si gata. Treceai peste, nu se ajungea la asta. Dar nici baiatul ala nu e painea lui Dumnezeu. Vad ca el nu se lasa, umbla si cu fosta si p tine nu te lasa in pace. Nu-l mai suna, nu-i mai da nici un mesaj, nu te mai interesa de el sa vezi ca o sa vina el la tine. Unii zic ca indiferenta este buna, altii zic ca e rea. La tine nu are cum sa fie rea pentru ca oricum situatia nu e bunalaughing Deci. Trateaza-l cu indiferenta. O sa se intoarca singur. Iar daca nu se intoarce, mai bine, ai scapat de el. Nu stiu cati ani ai, dar asta cu fosta si cu cea mai buna prietena nu trece de 18 ani laughing Deci nu e chiar iubire, e un sentiment puternic, care in o luna -2 iti trece. Dar nu te mai gandi la el. Ocupa-ti timpul. Indragosteste-te de alt baiat, e plina lumea d baieti buni si frumosi. Nu trebuie' sa stai dupa asta pentru ca el asta asteapta. Sa se tina si fosta dupa el, dar si tu. Nu merita. Cum am mai zis la inceput nu o sa va lase nebuna aia sa fiti fericiti... Eu asta as face. Sunt constienta ca iti va fi foarte greu ( am trecut prin asta, dar in relatia mea nu exista "o fosta" ). Dar trebuie. Asa, daca te tot tii dupa el, o sa faca misto de tine, nu o sa-ti raspunda si u o sa stai sa suferi. N-are rost.

Intr-adevar, am fost cam dura dar asta e adevarul. Si sper ca nu te-ai suparat din cauza primelor randuri tongue dar asta e. Pupici.
Succes big hug Toate cele bune.
Take care and have fun. Daca vrei sa-mi mai povestesti ce se mai intampla poti sa-mi trimiti mesaj. :*

| oz a răspuns:

O sa iau stupid, dar, extraordinara poveste, am lacrimi in ochi cu toate ca nu am citit tot(atata de interesant era)
Nu il cunosti de loc. e normal.Habar nu ai cine e.si pentru ca nu stii cine e, poate sa te minta cum vrea.

| Orannginna a răspuns:

Unde iti sunt semnele de punctuatieeee?! straight face

Acum despre povestea ta, baiatul asta a avut un scop precis si ce sa vezi... l-a si indeplinit. Ai gresit cand te'ai aruncat in bratele lui facand sex ca sa-ti alini suferinta si ai continuat tot asa. S'a jucat cu tine si tu ai acceptat, ti'a impus conditii: oare dragostea nu functioneaza altfel? Nu'l mai cauta daca vrei sa nu mai suferi, esti patimasa si dai totul din tine dar gandeste'te si la persoana ta. De ce ai vrea sa continui sa iubesti pe cineva care nu te merita si te invarte pe degete? Taie raul de la radacina si mergi mai departe, capul sus, esti tanara! Bafta! happy

| covexrobu a răspuns:

Pai de ce sa te impaci cu el? El nu te lasa sa stai pe mess sau pe net. Ce drepturi are el sa iti interzica asa ceva. Cauta motive sa se desparta de tine si tu i-ai dat. Cauta pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca fara sa iti impuna anumite conditii.

| steluta_7203 a răspuns:

Cred ca dragostea tea orbit. Cred ca ar trebui sa-i trimiti un mesaj scurt (eu nu team mintit si te iubeam si te iubesc si acum>) daca dupa acest mesaj timp de o saptamana nu te suna sau nu-ti scrie atunci nu tine la tine. Dar in acest timp ar trebui sa nu-i dai nici un motiv de gelozie. Dar daca nu-ti da nici un raspuns la mess il uiti.

BAFFTa

| ndddiana a răspuns:

Uff. destul de lunga poveste ...si ft. complicata
Daca as fi in locul tau nu as fi acceptat din prima ca eu sa stiu ca el mai este cu cinva.NU m-as fi impacat cu ideea
Partea proasta e ca tu chiar ai pus suflet in relatia asta si. ai acceptat sa fie asa cum a fost
Cred ca mai bine ar fi sa nu mai insisti, nu il mai cauta, ai grija de viata ta si lasa-l.nu merita, nu e un baiat care sa merite dragostea ta. Din cate am citit, mi s-a parut la inceput ca el urmareste ceva adica(sex).
Dupa aceea, poate s-a indragostit si el de tine, dar si de alta
deci. Nuh prea merita
Parerea mea este : nu il mai cauta, comporta-te ca si cum nu l=ai cunoste, pentru daca u tot insisti, el isi da importanta si de-al dracului nuh iti face pe plac, dar intoarce roata, nu il baga u in seama, nu il mai cauta si totul va fi oky.si app. nu il mai ierta, prea mult ai suferit ca sa mai merite a nu stiu cate sansahappy
Cauta-ti pe altcineva si fi mai misterioasa adica nu i mai arata ca il iubesti asa de mult.fi mai distanta
Dar important e sa iti cauti pe altcineva si ia-o mai incet.nu mai cauta alinarea in bratele cuiva pe care nici nu il cunosti.nu are rost pentru o clipa de disperare, sa suferi atata vreme.
Bafta la agatat:Xbig hug
si be happy.:X
viata nu se termina cu un baiat :X
vei gasi un baiat care chiar sa merite ceea ce ai de oferit:X
si scuze daca am scris cu greseli happy
ceaowave:*:*

| roxy_5081 explică:

Sufar ft tare, numai pe el il vad si nu pot sa accept ca nu mai suntem impreuna... oare ma va ierta? cu totul ca el e ft orgolios in incapatanatsad

| roxy_5081 explică:

Scuzati pentru semnele de punctuatie, dar cand vroiam sa afisez povestea mea, nu ma lasase din cauza ca erau prea multelaughing... si le-am stersstraight face

| roxy_5081 explică:

Pot sa va spun povestea in continuare? O sa ma ajutati... ca deja nu stiu ce sa mai faccryingsigh :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da estii indragostita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf?

| kanz a răspuns:

Roxy, asta este o situatie foarte complicata. daca chiar tii la el ar trebui sa incerci sa ii dovedesti ca tii la el si sa faci in asa fel incat sa o faci de **** pe fosta lui

| medyna a răspuns:

Pai u nu ti-ai dat seama ca e un mincinos care isi batea joc de tine? Lasa-l in pace ca daca te iubeste o sa te caute el... te rog imi lasi id-ul de messenger sa mai vb, ca iti pun eu cam e cu baieti ca am pr de 2 ani si cam stiu ce au ei in cap. pupici medyna_love asta e id-ul meu daca vrei sa il bagi in lista :*

| cristans a răspuns:

Lasal in pace.Este nesimtit, nu u ai mintit, el a mintit cu fosta lui "prietena" sau mai mult