| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Deci revin cu o intrebare. Vroiam sa ies cu fostul meu prieten la o cafea. L-am sunat si i-am propus asta, a zis ca e ok, dar doar ca amici. Mi-a zis sa mai iau cu mine o colega si l-am intrebat de ce? Mi-a zis ca poate are chef sa se dea la ea(probabil sa ma oftice pe mine). Atunci nu aveam pe cine sa iau si am insistat sa vin singura. Intai mi-a zis ca nu, apoi ca se mai gandeste si ma anunta el(asta era joi).

Nu am mai vorbit de atunci(decat joi seara prin mesaje). Azi i-am dat eu un bip sa vad daca mai vrea sa vina(gasisem si o fata intre timp) si m-a sunat. Am raspuns(era o fata) si am intrebat-o cine e, nu a vrut sa-mi spuna si i-am inchis. Apoi m-a mai sunat de vreo 4 ori si nu ii raspundeam(lasam telefonul sa sune) si mi-a dat mesaj,, Sunt V. raspunde odata" si am zis sa-i raspund, iar tipa aiax(.

Am vrut sa fiu draguta cu ea, mi-a zis ca e verisoara lui, ca are telefonul la ea si ca daca vreau sa ma combin cu el. I-am zis ca nu(m-am prins singura ca nu e varasa) si ca suntem amici si ca a zis sa iesim la o cafea si sa mai vin si eu cu o colega si am gasit fata, daca vrea sa vina. Si apoi a inceput sa ma injure, ca cica e prietena lui si ce treaba am eu cu el. Ca daca il mai deranjez vreodata vine si ma cauta etc. M-a injurat. Eu i-am inchis telefonul. Apoi m-a mai sunat de mai multe ori si i-am dat sa-i respinga apelul automat.

Am ajuns acasa si am intrat pe mess. A intrat si el(de pe telefon) si mi-a zis,, Nu am tupeu" l-am intrebat la ce se refera si a iesit.

Acum intrebareabig grin. Credeti ca pe mess era el sau tot tipa aia? Si ce a vrut sa zica cu,, Nu am tupeu". Cand a intrat el pe mess eu mi-am pus la status,, Te iubesc mult. Adorr ochii tai albastriilove struck"(pentru prietenul meu era status) ca sa vad cum reactioneaza. Nu stiu daca a apucat sa citeasca statusul(a stat pe mess doar doua minute).

Eu nu aveam de gand sa ma impac cu el, dar mi-ar fi placut sa fim amici pentreu ca am tinut enorm la el si inca mai tin. Noi ne-am despartit acum aprox o luna(dupa ce am incercat sa fim impreuna pentru a doua oara 2 saptamani). Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| mispis a răspuns:

Mai, baiatul asta nu merita daca face chestii din astea, adica pune pe alta sa vorbeasca cu tine(plus ca a vorbit si urat cu tine). Cel mai bine ar fi sa-l ignori total si sa-ti vezi de prietenul actual; cu timpul, il vei uita pe fostul.Intre timp, mai pune-ti statusuri cu referire la prietenul actual, eventual si poze cu el si fostul va fierbe asa un pic.Chiar daca, poate nu mai tine la tine, dar orgoliul lui de "macho" va fi ranit, macar putin.Bafta:*.

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Deci sa-l mai caut? Sa-i dau mesaj sau ce sa fac? Daca il sun de pe un nr privat sa vad daca imi raspunde el e ok?

| wildthing a răspuns:

Eu nu inteleg ce e in capul tau. De ce il tot cauti? Am inteles, inca mai tii la el, dar tu chiar nu iti dai seama in ce hal se poarta cu tine? Sfatul meu pentru tine, este sa il uiti, rapid...baiatul asta nu simte nimic pentru tine si mai e si nesimtit. Crede-ma!

| bebitzuluy a răspuns:

Fie a fost el pe mess si o punea intentionat pe tipa sa te sune sa vada ce reactie ai tu(poate vroia sa va impacati si sa stie daca vrei si tu sa nu cada de fraier), fie chiar era tipa respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dc sa mai tii la el cu fraza "Nu am tupeu" cred ca vroia sa zic ca nu mai are tupeu sa te vada ca tine la tine nu la aia... dar aia daca ii "varasa" sa nu iii mai raspunzi mai vb...by3 by3