| dadalin a întrebat:

Buna TPU as vrea sa-mi fac si eu o prietena dar nu stiu cum sa procedez cu ea sa ii spun direct sau sa o iau pe ocolite(inca nu am gasit o fata care sa imi placa) dar in ori ce caz este o fata care e in scoala cu mine ne intelegem bine vorbim da nu stiu ce sa fac sa o intrebare daca vrea safie cu mine sau nu pentru ca ea este mai inalta ca mine(eu am 1.55)si mi-a spus o fata ca cica ea nu ar vrea sa fie cu mine pentru ca is prea miksad oare minte ea pentru ca e geloasa va rog sugestii

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Din propria mea experienta, fetelor le plac baietii cu ceva tupeu, care se baga repede in vorba si flirteaza din primele momente. Daca o iei pe ocolite deja o sa fii in ochii lor unul din "aia timizi, slabi, care e gata sa le suga tocu' ". Baga-te repede in vorba cu ea, tu alegi subiectul de discutie (ex: Esti draguta sa-mi zici cat e ceasul? ea iti zice si tu ii zici apoi "aveam si eu ceas dar nu stiam cum sa ma bag in discutie" si apoi improvizezi). Secretul e sa nu fii rusinos, lasa emotiile la o parte si nu te gandi ca poate vei fi refuzat. Nu ai fi singurul! Viata nu e numai o reusita totala. Cat despre inaltime...pai nu prea ai nimic de facut in afara sa cauti o fata fara prejudecati. Sper ca ti-am fost de foloswinking Salut big grin

| Nyckol a răspuns:

Nu cred ca inaltimea va fi o problema.Cel mai potrivit este sa vorbesti cu ea si sa afli cat mai multe lucruri despre ea.Nu asculta pe nimeni. Daca ea te place(mai intai afla cumva daca te place pentru ca apoi vei suferi)o poti afla, dar nu inainte de a afla ce gen de baieti ii plac... fundita?