| AnonimMM678 a întrebat:

cum spun unei persoane ca nu mai vreau sa stau in banca cu ea la scoala, stau cu o "prietena" care ma barfeste, i-am spus niste secrete si le-a spus la altcineva, nu vreau sa i spun direct, asa mai pe ocolite, stiu ca nu mai e mult pana se termina scoala, dar nu o mai suport se uita urat la mine, e enervanta, adica as vrea sa ma mut sa stau singura, nu sa stau cu altcineva ca sa nu creada ca fug de ea

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ii poți spune direct sau pur și simplu conversezi mai puțin și nu mai petreci timp cu ea. Oricum, prietenul adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Vei găsi un astfel de prieten, chiar dacă ea nu e asa.

| simplegirl2 a răspuns:

Poti sa-i spui ca vrei sa mai schimbi persoanele; adica sa stai cu alta persoana deoarece ai stat cu ea mai mult timphappy