| 01000001 a întrebat:

TPU
As vrea si eu sa stiu daca este posibil sa ii plac la un baiat.
Nu ne cunoastem personal si, desi este in aceeasi clasa cu niste prieteni de-ai mei, nu avem prieteni in comun.
Doar ca uneori ne privim in pauza, iar cand suntem singuri se uita la mine mult mai mult si direct (mereu sunt eu cea care intoarce privirea, pentru ca mi-e rusine).
Dar de doua zile nu mai sta cu fata spre mine in pauza, ba chiar se intoarce cu spatele (totusi cand este singur se uita la fel de fix la mine), iar ieri, stand cu spatele, s-a intors si s-a uitat la mine de vreo 2 ori.
Ma gandesc ca este posibil ca prietenii lui sa-si fi dat seama, si poate de aceea nu prea se mai uita la mine in pauza, dar poate pur si simplu nu ii plac.
Nu stiu ce sa spun, sunt vreo 2 saptamani de cand imi place, si am auzit ca el nu prea vorbeste mult cu fetele si este foarte timid.
As dori sa stiu daca ii place de mine macar un pic. Nu am curajul sa vorbesc cu el, si nici nu stiu daca sa il mai privesc sau nu, nu vreau sa il pun in vreo situatie dificila, dar nici sa il ignor daca sunt sperante.
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| IngridGreta a răspuns:

Probabil ii placi, macar putin. Incearca sa comunici mai mult cu prietenii lui, si vorbeste tu cu el, daca el inca nu are curaj. Mergi la el, prezinta-te si incepe o discutie, un subiect obisnuit. Daca apoi si el va veni sa vorbeasca cu tine, probabil ii placi, iar daca nu vine el la tine, probabil e doar timid. In al doilea caz, vorbeste tu cu el si ajuta-l sa isi invinga timiditatea

Funda? laughing :*

2 răspunsuri:
| emmaemilia a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el mai mult
trateaza-l ca pe un prieten
organizeaza candva o iesire cu mai multi colegi iar la plecare fa in asa fel incat sa ai drum comun cu el
in timp ce mergeti vorbiti si iti vei da seama daca te place sau nu
sper ca te-am ajutat :*

| 01000001 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri happy