| SperantaPierduta a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de un baiat mai mic decat mine cu un an. Problema este ca el e destul de timid cu pers pe care nu le cunoaste si mai ales in afara grupului. Nu prea avem prieteni comuni si in plus lui nu ii sta gandul la fetehee hee mai mult la jocuri. Mai demult l'am surprins uitandu'se pe furis. Si de fiecare data cand trecem unul pe langa altul se uita in alta parte ( pe tavan, in jos, la alta persoana, sau se intoarce cu spatele si dupa ce trec se intoarce la loc :I). Cum as putea sa ma apropii de el? Il plac mult, dar nu stiu cum as putea sa fac. Credeti ca ar ajuta cu ceva daca i'ar spune un alt amic ca il plac? Sau macar ca a auzit ca mi'ar place de el? Si eu sunt destul de timida, mai ales cand e vorba de el.

3 răspunsuri:
| mutzy211 a răspuns:

E o situatie simpla, daca zici ca el te evita in sensul bun, inseamna ca si el te place.Tot ce trebuie sa faci este sa ii spui ca altfel nu va stii niciodata ca iti place de el. Chiar daca e timid, intr-o zi va trebui sa treca peste... spune-i si va fi bine. Succes

| anonimu13 a răspuns:

Pe messhappy pentru ca in real life nu cred ca ai sansa pentru ca o sa se blochezehappyps:is baiat si am fost si eu timid

| lesla a răspuns:

E clar ca si el te place...incearca sa nu mai fii asa timida si spune-i ce simtihappy