| Karinapapusica a întrebat:

Buna TPU aseara iubitul meu s-a terminat pe mine si sperma s-a dus la vagin... Eu sunt virgina sigur sunt 100 %.Pot ramane insarcinata? Ajutati-ma sad sad sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea care se pune in cazul tau este aceea daca ai fost in perioada fertila in momentul sexului? In cazul in care sexul s-a produs in afara perioadei fertile posibilitatea de a ramane insarcinata este foarte mica spre IMPOSIBILA. In schimb daca erai in perioada fertila probabilitatea unei sarcini devine POSIBILA. In concluzie, trebuie sa-ti fie foarte clara modalitatea prin care o fata poate sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.Au existat aceste conditii in cazul vostru? Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

rolling on the floor spermatozoidul nu tine cont daca esti verginica sau nu

| SMTHING a răspuns:

Bai Karina, ai facut-o lata..chiar asa

| mihai69 a răspuns:

Virginitatea NU e o metodă contraceptivă.
Da, poți rămâne gravidă, mai ales dacă ești în perioada fertilă.

| neutrino a răspuns:

Ai putea, dar nu asa!

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma a intrat si in vagin, atunci cu siguranta esti gravida.

| ywar a răspuns:

La mintea ta creata si proasta ca noaptea cred ca orice ar fi posibil, inclusiv acela de a da nastere unui brontozaur. Educatia sexuala precara, tropaitul hormonilor si avalansa de informatii sexuale de pe internet va tampesc. Asta s-a intamplat si in cazul tau. Voi nu sunteti in stare sa faceti distinctie intre bine si rau pentru ca aveti probabil niste parinti la fel de iresponsabili ca voi sau pur si simplu si ei schiloditi sufleteste ca si voi. Mi-e greata de criza asta.
Sunt sigur ca nu ai inteles nimic din ceea ce am spus...

| Gunoi a răspuns:

Ar trebui să faci un test de sarcină dacă vrei să te asiguri și afli sigur
Cu ce vrei să te ajut?

| Pisica1993 a răspuns:

Offfff... Mai fata cum sa ramai gravida daca el nici nu te a f***t, tu zici ca esti virgina asta inseamna ca nu a ti intretinut relatii sexuale deci clar nu ai cum sa ramai gravida