| szergiu a întrebat:

Astazi am iesit cu o fata Cu care vorbeam de aproximativ 3-4 luni. Imi spunea ca ii place de mine ca poate in viitor vom fi impreuna. Ok.
Cat timp am vorbit cu ea, respectiva statea cu un baiat ba cu altu care in final era dezamagita de fiecare Eu am tacut. nu spuneam nimic. Dar eu dupa ce ea avut ultimul prieten mi-am facut si eu o iubita. Fata de care v-am spus mai sus isi schimbase comportamentul vazand de la o posta. Era dezamagita total de mine.

Ok. Deci aseara am avut o mica cearta dar si prima. Astazi toata ziua mi-a trimis mesaje cu textul ce faci sau asemanator. Ok. Astazi ne-am intalnit ne-am plimbat, am glumit si asa mai departe. [inainte sa ne vedem am intrebat-o cum a sa fie, o intalnire ca intre prieteni sau posibil mai mult? a spus ca posibil mai mult]. Ok. A stat tot timpu aproximativ cu mainile in san si aproape ca nu m`a privit deloc straight face. Cand am ajuns acasa am intrebat-o daca ramanem prieteni sau mai mult decat. A spus ca nu stie.

Imi puteti explica si mie de fapt de ce a dat acest raspuns si inainte era hotarata sa fie cu mine?:-s

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai de a face cu o fata care se obisnuise cu ideea ca o placi si te inclusese in categoria "vesnic indragostit" de ea.
Faptul ca ai "indraznit" sa iti faci o prietena,i-a atras atentia asupra ta si a facut-o sa realizeze ca te-ar putea pierde,asa ca,deodata a acceptat si sa iesiti si sa-ti faca diverse mici promisiuni inselatoare.
Tin sa te informez ca inainte nu era deloc hotarata sa fie cu tine,erai doar membru al haremului ei.
Abia acum ea se gandeste serios sa fie cu tine si te studiaza sa vada:ii placi int-adevar, nu cumva o s-o lasi pentru alta, tot felul de lucruri de genul asta.
Depinde de concluzia la care va ajunge acum.
Ai avut atata rabdare cu ea pana acum.Continua sa fii la fel, tu nu ai nimic de pierdut.Se va hotari in curand, crede-ma!
Si, nu vrea sa te piarda.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Fiindca ii genul de fata care ii vrea pe toti si nu ii place ca un baiat din anturajul ei sa se uite dupa alta. Daca fata aia care ti-a fost iubita nu aparea in peisaj probabil ca fata asta de care zici ar fi stat cu tine dar doar asa de distractie dupa care La revedere!

Eu zic ca nu merita,mai ales dupa cum se poarta. Nu are dreptul sa fie dezamagita si sa te amageasca si pe tine,mai ales dupa comportamentul ei de usuratica sa spun asa ( ma refer la faza cu mana in san).

Poate tu tii la ea si asa, dar mai sunt fete si sfatul meu e sa ii zici ca mno cu tine nu merge asa, si mai bine pui capat inainte sa inceapa ea sa rada de tine si chestii.

Decizia ta si bafta!

| AnnY98 a răspuns:

Sincera sa fiu... poate ca incet iti da papucii...dar nu stiu s-ar putea sa fie si din vina ta

| IcsD a răspuns:

Nu te supara:
-poate ai plictisit`o
-poate si tu ai stat ca "bou" fara sa pui mana pe ea. ceva o femeie trebuie sa simta si ea ca atrage priviri, ca tu chiar vrei ceva cu ea
-nu ai adus si tu o conversatie care sa o intereseze
-puteai face ceva sa se uite la tine

TU esti de vina! Adica eu intotdeauna dau vina pe MINE nu pe ceilalti pentru ca nu am stiut sa manevrez situatia.

Mai iesiti odata in oras si vezi ce se poate face!

Funda?