| steff_5116 a întrebat:

Deci, e o poveste cam lunga, dar o sa o spun pe scurt. Cand l'am cunoscut, nu mi-a placut de el si mi se parea antipatic, cu timpu, dupa ce il mai vedeam si mai ieseam cu prieteni comuni, era si el si incepeam usor usor sa mi schimb parerea despre el si nu mi-am dat seama. Pana intr'o zi, cand am iesit toti si el a venit cu o fata si atunci m'a deranjat foarte tare. Si a 2'a zi, m-am intalnit intamplator cu el si m'a vazut suparata, dezamagita(eram dezamagita de mine pentru ca nu ii spuneam ce simt)Si m'a intrebat ce am, iar eu i'am spus, ca nu s-a intamplat nimic si am plecat. Cu timpu', am inceput amandoi sa ne dam seama ca avem sentimente unu pentru altu'. Am inceput sa ne cunoastem mai bine, iar acum suntem impreuna, sau am fost, nici eu nu stiu. Eu, l'am mintit foarte mult pe el, am facut multe greseli pe care nu stiu daca altcineva putea sa le ierte, i'am ascuns foarte multe lucruri, si el inca incearca sa ma faca sa inteleg ca nu am avut motive sa nu ii spun lucrurile alea, si am inteles, si'a pierdut increderea in mine, si mi se pare normal, il iubesc mult, si nu stiu ce sa fac sa ii demonstrez, mai suntem si departe unul de altu, pentru inca 2 luni! Iar el, incepe usor usor sa se cam sature. As vrea sa inteleaga ca un om nu se poate schimba peste noapte. Mi'a spus ca el nu mai poate avea incredere in mine, si ca trebuie sa ii demonstrez ca il iubesc, sa ma gandesc daca el ma face cu adevarat fericita, atunci sa fac ceva sa tin fericirea langa mine, sa nu dau cu picioru la tot ce poate fi frumos, numai ca nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca ma pot schimba.Il iubesc enorm de mult si simt ca doar el ma poate face fericita. Am nevoie de ajutor!?

3 răspunsuri:
| kryszta a răspuns:

Buna! tu trebuie sa ii spui ca o sa te schimbi dar ai nevoie de el si de indrumarea lui pentru a face asta...deoarece nu e un lucru simplu sa te schimbi si desigur nu se va intampla nici prea curand adica vei avea nevoie de timp! Stiu cum ii sa lupti sa te schimbi nu de mult am reusit si eu sa ajung la un rezultat si numai cu ajutorul prietenuli meu! Un lucru important la care trebuie sa te gandesti mereu inainte sa faci ceva este el...il pui p eel pe primul loc si te intrebi daca acel lucru pe care urmeaza sa il faci ii bine si pentru el astfel ii demonstrezi ca el chiar conteaza pentru tine si cu timpu isi va recapata increderea in tine! multa bafta:*

| LeoDorin8 a răspuns:

In primul rand sa nu il mai minti niciodata, nu e frumos pentru ca atunci cand baietii se indragostesc pun foarte foarte multa inima si daca afla ca s-au inselat in privinta persoanei iubite e destul de greu sa il mai recastigi.Fa lucrurile pe care stii ca el le place foarte mult la tine si atunci el va vedea ca nu are cum sa traiasca fara tine.Spune-i ca o sa te schimbi dar iti trebuie timp si ca ai nevoie de el ca sa iti modeleze comportamentul in bine. Daca esti cu adevarat indragostita de el, demonstreaza-i in fiecare clipa cand esti cu el acest lucru, fi mai dragastoasa. Orice ar fi nu uita dragostea mereu invinge happy. Iti urez multa baftabig grin.

| liviaolteanu a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca daca tu nu simti nevoia de schimbare sa nu o faci. Daca el te iubeste atat de mult cum iti spune ar trebui sa te fi iertat deja pentru micile greseli pe care le-ai facut.Un lucru foarte important este ca niciodata nu trebuie sa te pui pe locul 2 pana la urma ai si tu demnitatea ta ca orisicare persoana. Spune-i sincer ca il iubesti si daca sentimentele lui sunt aceleasi sa te ierte altfel tu nu vei continua alaturi de el si ca schimbarea va veni pe parcurs nu te poti schimba dintr-un impuls.Aratandu-i putina raceala s-ar putea ca el sa te caute fara ca tu sa depui prea mult efort. Sper ca ti-am fost cat de cat de folos la revedere si bafta!