| heiii a întrebat:

Astazi de florii i am scris unui baiat pe fb,,la multi ani".cu el nu am mai vorbit, nu l am mai vazut in niciun fel de cativa ani pana acum cateva zile.Reactia mea a fost foarte ciudata.mi s a parut oarecum dragut,desi este contra ideilor mele, contra gusturilor mele obisnuite.De cateva ori era pe punctul de a ma vedea si el iar eu tot timpul faceam ceva ca sa evit asta.el mi a fost prieten bun acum cativa ani si mi a spus la un moment dat ca ma place.eu nu ii impartaseam sentimentele si acum cred ca imi este frica sa nu se intoarca roata.niciodata nu se termina bine cand se intoarce. dupa ce i am postat pe fb urarea,el i a dat un like. eu am intrat pe el si am vorbit :eu:cum ai petrecut de ziua ta? el:cu rudele eu:acasa sau in oras? el:acasa
dupa l am intrebat daca este in pijamale,a zis ca nu, iar eu l am rugat sa iasa 5 min in fata blocului(suntem vecini) si a spus ca nu poate pentru ca are ceva de curatat.Intrebarile mele sunt: De ce mi a raspuns asa de repede(nu trecea nici macar un minut), dar totusi imi vorbea scurt si la obiect?
De ce nu a ramas uimit cand l am intrebat daca poate iesi in 5 min in fata blocului la 11 noaptea? De ce nu m a intrebat ce vreau tocma la ora asta?(avand in vedere ca el crede ca stau in alta localitate si ca este prima oara dupa ani in care nu l am intrebat nici macar de sanatate)

5 răspunsuri:
| n00bSt3R a răspuns:

Ca vrea sa ceva mai mult de la tine....fizic poate... daca nu sentimental laughing

| FemeiaPisică a răspuns:

De la atâtea ore de navigat pe facebook, nu mai gândeşti logic.
Dacă era conectat pe contul lui de facebook, normal că ţi-a răspuns. Dacă ţi-a scris că are treabă, înseamnă că nu dorea să se lungească în cuvinte inutile.
De unde ştii că nu a rămas uimit? Cumva i-ai văzut tu reacţia din spatele monitorului? Este şi normal să îl întrebi dacă iese afară noaptea târziu, iar el crede că tu stai în altă localitate?

| CosminYo99 a răspuns:

Nu stiu

| heiii explică (pentru FemeiaPisică):

Nu mi a spus ca are treaba.mi a zis doar ca nu poate iesi pentru ca are de curatat ceva.nu,nu este normal sa il intreb asa ceva, dar totusi am facut asta.

| alexadeea a răspuns:

Buna! stiu ca e cam tarziu pentru raspunsul asta. dar n-am ce face si n-am somn. Deci, daca ti a raspuns direct. poate scrie asa repede. Dar, poate a mintit si nu a avut chef. poate nu il lasau rudele, sau multe alte variante. eu zic sa fii foarte sincera cu el..sa ii zici ce simti. nu iti fie frica ca se intoarce roata. o sa se intoarca si la el.trebuie sa treci peste toate in viata...si nu ai de unde sa stii ca era uimit. nu isi poata arata adevaratele sentimente si uimirea sau etc. ce isi arata el prin facebook. daca ti'a spus ca te place, si daca tu il placi. nu ai de ce sa iti fie frica. eu zic sa fii sincera cu el. nu am fost atenta daca ai zis ca il placi.dar daca il placi fi sincera si spune'i fata in fata. ce o sa fie o sa fie. daca ai rezolvat deja, Succes inainte! happy