| Distance a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Ies afara in fata blocului meu si este o fata numita Roxana.Este una din cele mai bune prietene ale mele dar acum am impresia ca vrea sa scape de mine.Sa va spun cum a fost:Era duminica 10 noiembrie. Ziua mea. Ea a venit. Dupa cateva zile m-a intreaba daca pot veni la ziua sorei ei Raluca.Eu am spus ca da. Dupa 2-3 zile iese afara si ii da o invitatie Cristianei.Eu o intreb daca eu mai vin sau nu iar ea imi spune : Nu fata...tata...nu te prea place.Eu m-am uimit sa aud asta doar, daca tatal lor nu ma placea nu le mai lasa sa vina la ziua mea. Voi ce spuneti? Incearca sa scape de mine? Eu v-am spus doar un lucru bizar.

Răspuns Câştigător
| SunnyDay79 a răspuns:

Pai,nu cred ca vrea sa scape de tine s-ar putea ca tatal ei chiar sa nu te placa.Eu cred ca daca iti e asa buna prietena nu ar incerca sa te inlature, tatal lor poate le-a lasat sa vina la ziua ta doar din politete(de obicei asa sunt adultii).Eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea si sa-i ceri sa iti explice ceea ce se petrece deoarece tu devii confuza si nu mai sti ce sa crezi. Daca chiar incearca sa scape de tine intreab-o de ce? In orice caz iti urez bafta!

6 răspunsuri:
| ale123 a răspuns:

Hey! Nu cred ca ea vrea sa scape de tine, dar na, daca tatal ei nu te place, probabil i-a impus si ea sa nu mai stea cu tine.Ar putea sa ii arate tatalui sau ca nu esti cum crede el(cine stie cum crede ca esti daca nu vrea ca fiica lui sa te aibe ca prietena)...nu cred ca trebuie sa te superi pe eahappy

| Distance explică (pentru ale123):

Dar o lasa sa stea cu mine.Asta-i chestia.Mai ales ca odata cand am iesit afara si ma jucam cu ea si sora ei ea mi-a spus ca tatal ei ma considera o fata de treaba si politicoasa.Nu mai stiu ce sa mai cred.

| Criss9581 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun.Nu cred ca vrea sa scape de tine, doar ca prefera sa il asculte pe tatal lor.Este posibil sa fi venit la ziua ta fara ca tatal lor sa stie.se mai intampla. Poate Roxana vrea sa fie in continuare prietena ta fara ca tatal ei, de care se intelege ca are putina frica, sa stie.winking

| Distance explică (pentru Criss9581):

Nu...dupa ziua mea cand am plecat sa cumpar lapte tatal ei m-a intrebat daca imi place cadoul.Deci stia ca ele vin la ziua mea.

| Distance explică (pentru Criss9581):

Si nu ar putea sa plece din fata blocului pentru ca tatal ei o tot striga din 5 in 5 minute

| redtiger98 a răspuns:

In primul rand se spune surorii ei nu sorei. si 2 nu te suportawinking