| JustALittleDevil a întrebat:

am o mare dilema.Si imi pare rau daca ceea ce o sa spun o sa fie mult.
Deci eu cunosc un baiat de cativa ani, si mai vorbeam rareori.Acum cateva luni am aflat de la un prieten de-al lui ca ma place, dar nu am crezut ca este adevarat.Acum o luna am fost la o petrecere, unde era si el.Am vorbit,ne-am distrat si la un moment dat ne-am jucat baba oarba cu lumina stinsa(nici nu vreti sa stiti ce era acolo) si mereu cand aprindea cineva lumina el ma lua in brate, si toti ne vedeau asa. Dupa petrecere, i-a cerut celei mai bune prietene a mea numarul meu de telefon.De atunci vorbim mereu prin mesaje, nu trece o zi in care sa nu ma intrebe ce fac sau alte chestii. Faza e ca mie imi place de el...si nu stiu daca si el ma place.Eu i-am facut apropouri,si am incercat sa flirtez, si el mi-a raspuns, dupa cate mi-am dat eu seama.Acum,nu stiu daca lui chiar ii place de bine pentru ca au fost zvonuri prin scoala(si chiar el mi-a confirmat) ca anul trecut vorbea cu o fata, o prietena de-a mea.Nu stiu daca vorbea la fel de mult ca si cu mine,sau cine baga in seama pe cine, dar prietenii lui spuneau ca sunt impreuna, chiar daca nu era adevarat.Cand l-am intrebat, mi-a spus ca ea vroia sa fie cu el, dar el nu.Chiar am discutat pe tema asta si i-am spus ca lasa fetele cu inimile frante si el a spus ceva in gen"Nu chiar" si chiar nu vreau sa mi se intample acelasi lucru si mie.Multi prieteni de-ai nostri i-au spus ca mie imi place de el, si nu a spus nimic, decat ca e obisnuit si nu l-ar asculta daca le-ar spune ca nu e adevarat.Eu nu am negat niciodata asta,doar am spus tuturor sa isi vada de treburile lor,si nu stiu daca el a sesizat.
Va rooog,vreau raspuns urgent,daca ma place sau nu,sau daca ar trebui sa ramanem doar prieteni. Prietenele mele imi spun incontinuu sa fac eu primul pas(deoarece el este foarte timid,si la scoala nu vorbim mai deloc) pentru ca daca nu il fac eu, pana la urma o sa se plictiseasca de mine si o sa se duca la altcineva, ca nu poate sa stea dupa mine atata timp.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prietenele tale au dreptate, urmeaza-le sfatul, asa cred si eu ca baiatul te place

| FrozEenSoul a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi happy Incercarea moarte n-are. Eu zic ca te place... Bafta cu baiatu smug

| Aleqa a răspuns:

Te place, doamne. Nu ti se pare ca e evident?! Fa tu primul pas si inebuneste-l mai rau decat e innebunit deja, ca e clar ca o sa iasa ceva frumos!

| JustALittleDevil explică (pentru Aleqa):

Of,si cam cum as face asta? ceva ajutor? sunt praf la capitolul baieti

| Aleqa a răspuns (pentru JustALittleDevil):

Fii tu insuti... Chiar o sa iasa ceva frumos daca il cuceresti cu ce esti tu de fapt.

| December a răspuns:

Clar ca te place. Si sincer nu as baga mana in foc ca e foarte timid din ce ai descris tu. Dar chiar si asa poti sa faci tu primul pas si vezi ce iesewinking

| dragutzzamikk a răspuns:

Te place...Reiese asta din petrecerea aia! Fa tu primul pas!