| Angela26 a întrebat:

Astazi la scoala baiatul de care imi place m-a intrebat daca il mai plac, dar nu i-am spus nimic (eu sunt cam timida dar mai este ca i-am spus intr-o zi ca il plac dar el a spus ca nu ma place). O prietena care il stie de mai mult timp mi-a spus ca el ma place dar e rusinos si ca se inroseste atunci cand vine la mine. Nu stiu daca ea incerca sa imi faca o gluma caci eu nu l-am vazut irosindu-se, dar chestia e ca eu nu ma uit la el cand trece pe langa mine deoarece ma irosesc si ma ascund. Nu stiu daca sa o cred pe prietena mea (deoarece ea il cunoste de mai mult timp) sau sa nu mai incerc? Imi puteti da niste sfaturi? P.S. avem amandoi aproape 15ani.
Funda!

Răspuns Câştigător
| LisaLaBelle a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi!

Asta e si motivul pentru care nu ma atrag baietii rusinosi:ca am eu mai mult de muncit happy

In cel mai rau caz, primesti un refuz.Si care-i faza?

Intai puteti deveni prieteni,ca sa-l cunosti mai bine,si afland mai multe iti vei da seama daca chiar vrei sa fiicu el.

Incearca sa faci primul pas,caci,daca nu il faci tu,s-ar putea sa nu fie facut niciodata.

Poti sa incerci si sa ii dai timp,poate mai prinde "tupeu".

Multi baieti sunt rusinosi,dar faza e ca e mai greu sa fii intr-o relatie cu ei, mai ales daca si tu esti rusinoasa.

Din experienta, pot sa-ti zic ca si pretenii pot minti, pe mine m-au "pacalit" astfel o gramada.

Daca crezi in prietena ta, poti afla multe informatii de la ea.Profita!

Decat sa ramaneti pe vecie doar doua persoane care nu se cunosc,mai bine unul incearca sa evolueze cumva in relatie.

P.S:Unora le e mai usor sa isi exprime sentimentele online,pe facebook sau la telefon,daca te ajuta, dar mi se pare, PERSONAL, cam exagerat.

Incearca sa ajuti cumva la cladirea acestei relatii frumoase.

Uneori, unii baieti sunt prea rusinati ca sa o faca sad

Asa ca, interactioneaza cu el, ca sa il faci sa se apropie de tine si sa se indragosteasca MAI MULT...Succeslaughing))

Fundita? happy

3 răspunsuri:
| Trumpinator a răspuns:

Cu rusinea mori de foame! Hai pe el happy

| ItsMatrix a răspuns:

Buna. Si eu eram la fel cand eram mai mic un pic. Faza este ca daca el e rusinos nu prea e cu picioarele pe Pamant. Asa e cand iti este rusine. Acuma depinde cand a spus el ca nu te place. A fost mai demult? Sau recent? Daca a fost recent inseamna ca a spus asta doar pentru ca i-a fost rusine. De obicei persoanele carora le e rusine, nu vor sa recunoasca chiar daca te place. Ii va fi greu sa recunoasca. Poate el nu stie ca tu il placi si nu vrea sa te ia asa dintr-o data. Daca te-a intrebat daca il placi, sigur te place. Faptul ca esti rusinoasa nu e nici o problema. Ai tot timpul sa iti creezi o relatie de durata cu el daca incepi asa mai pe etape. Insa ai grija daca e baiat "destept " sau nu. Bafta.

| AGreatMan a răspuns:

Incearca sa iti depasesti ''temerile''.Fii curajoasa, vorbeste cu el si poate veti putea fi impreuna la un moment dat.