| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut 2 luni si 2 saptamani de cand m-am despartit de EL si nu am mai vorbit absolut deloc, niciun cuvant nu ne-am adresat. Mi-a cerut sa ramanem prieteni desi in ultima perioada cand mai eram impreuna si-a cam batut joc de mine [am stat impreuna un an si 4 luni], cei care mi-ati citit intrebarile anterioare stiti mai multe. Am inceput sa trec peste, de ceva timp chiar ma simt bine, dar am unele momente cand ma gandesc la el, desi stiu ca nu e bine. Ca sa il uit am sters cam tot ce ma facea sa fiu in "tema" cu ce face, si anume: adresa de messenger, l-am sters de la prieteni de pe retelele de socializare am dat la o parte pozele si tot ce imi amintea de el. Uneori simt nevoia sa vorbesc cu el si totusi parca el nu-mi da pace. Trebuia sa ies la un suc cu niste prieteni vechi pe care ii am in comun cu el si a insistat sa mearga. Pana la urma am lasat-o pe alta data ca s-a ivit o problema; Multi dintre prietenii sai cu care nu prea am vorbit niciodata ma intreaba ce mai fac, daca imi caut pe altcineva...si e aiurea, cum sa il uit daca toata lumea ma intreaba ceva ce are legatura cu el? Ma tot intreaba persoane pe strada pe care pur si simplu nu le cunosc daca eu sunt fosta lui prietena sau daca mai suntem impreuna. Pur si simplu m-am saturat, il tot ignor dar tot apare in viata mea. Voi ce parere aveti? Si ce as putea sa fac sa il uit definitiv?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, orice rana se poate inchide, dar intotdeauna va ramane cicatricea.Nu prea ai cum sa-l uiti definitiv,doar sa te muti,ceea ce ar fi exagerat,nu?
In cazul tau, ai procedat cum nu se poate mai bine si timpul este panaceul universal.E singurul care va vindeca ranile din sufletul tau, un an si 4 luni nu le poti uita usor,aveti prea multe lucruri care v-au legat si,e greu.
Faptul ca tot apare in viata ta, pune-l pe seama coincidentei, nu te amagi singura sperand intr-o impacare.Nu poti stii ce iti rezerva viitorul,incerci acum,singura sa razbesti prin viata. Daca ai crede intr-o posibila impacare,singura te-ai demoraliza,ti-ai pune piedica avantului de independenta pe care l-ai luat!
Stiu ca usor nu e si te admir pentru hotararea pe care o ai in tine,cele mai multe ar plange inca,distruse si ascunse inca in casa.Tu ai inceput atat de bine, nu o strica asa usor!
Continua!
Si, lasa viata sa hotarasca!

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el ca la o posibila impacare.Inca te doare, dar trebuie sa te rupi cu totul, dar asta numai in timp.

O sa fie bine.

| AlleXx5785 a răspuns:

Buna, singurul lucru pe care il poti face sa uiti de el este sa-ti cauti pe altcineva. E singurul lucru sau sa-ti umpli timpul cu ceva si sa nu te gandesti la el si sa nu mai ai nicio legatura cu el, dar cauta-ti alt prieten. Fa-l gelos...o sa te lase in pace.