| MaliceThemen a întrebat:

Revin cu o intrebare legata de un baiat laughing L-am iubit foarte mult, ba chiar m-am indragostit din prima zi in care l-am vazut si aceasta fiind ziua mea de nastere. ciudat. Atunci nu stiam nimic de el, acum suntem prieteni / amici. Nu vorbim des, recunosc ca inca mai tin la el ( il plac de anul trecut 26 februarie laughing) are zile sau momente in care vrea sa vorbim, la scoala de exemplu imi mai da mesaj gen : cf? Si pe mess ma mai baga in seama dar rar. Spune ca nu putem fii impreuna niciodata pentru ca nu tine la mine iar eu ii spun ca nu ma cunoaste indeajuns incat sa imi dea un raspuns ( nici nu l-am intrebat dar, iar noi am inceput sa mai "comunicam " pe la inceputul anului si el ma stie cam din vara dar atunci nu vorbeam deloc ). Pur si simplu ma respinge ca fiind si doar simpli prieteni adica nu prea vorbeste cu mine fata de ceilalti prieteni ai lui. L-am invitat la ziua mea si nu a putut veni pentru ca avea repetitii (face parte dint-o trupa)am inteles dar totusi am fost putin intristata, iar seara pe la 6 am primit mesaj de la el cu la multi ani si i-am raspuns multumesc dar de ce nu ai venit la ziua mea? atunci am vrut sa vb cu el pentru ca totusi simteam nevoia sa vorbesc direct cu el. Cum am scris si mai sus a spus ca nu sunt genul lui ( la asta e clar ca mine pentru ca ambii avem aceleasi lucruri in comun ) Cea mai amuzanta chestie sa zic asa este ca avem o alunita in acelasi loc iar el nu stie asta laughing (pe umar). Am facut multe pentru el adica ma ofeream sa il ajut sau macar sa stiu daca e suparat sa ii ofer un sprijin acolo macar ca fiind o prietena, iar el acum cateva zile i-am spus ca o prietena de-a mea vrea sa ii dea o provocare sa ma pupe si i-am spus ca sunt sigura ca nu ai fii de acord cu asta asa ca mai bine ii spuii ca ai facut-o iar el mi-a spus ca sa ii spun eu. i-am zis ca in mine nu are incredere ( a fost reala faza cu provocarea). A spus ca e problema ei. m-a lasat asa, nici nu ii pasa. Am dat-o uitarii apoi eu tot observ ca ma ignora nu vrea sa vorbeasca cu mine. Prietena mea i-a trimis mesaj cu provocarea iar toata conversatia dintre ea si el mi-a aratat-o pe telefonul ei. I-a spus ca are o provocare pentru mine si a zis ca nu vrea sa o faca pentru ca el saruta doar persoane pe care le place nu asa pe oricine, prietena mea a insistat el a spus : nu frate, nu vreau. Apoi a dat-o la intors gen " si nu are tupeu sa o faca " prietena mea : si daca ar face-o? el : nu as vrea eu.Asta a pus capac! eu m-am saturat sa patesc atatea, provocarea nu asi fi facut-o pentru ca imi e scarba de el, nu il mai plac asa tare si deja e indiferenta din partea mea pot spune ca nu mai tin la el. De ziua mea mi-a spus ca daca vreau sa vin la ziua lui pe 19 aprilie i-am spus ok vin. Am pus un plan in aplicare care e putin cam neiteles, ma gandeam ca sa fiu cu el si sa imi bat joc apoi sa regrete ceea ce a facut cu toate fetele care l-au placut iar el si-a batut joc printre care si eu intre ele. Prietena mea ma sustine si spune ca am dreptate ba chiar ma ajuta pentru ca singura nu imi iese, numai ca treaba e ca nu se indragosteste de mine, ma refuza, abia ca imi mai trimite vreun mesaj pe la scoala gen : ce faci? Vreau mai multe idei cum sa fac ce sa fac, stiu ca poate am si eu de suferit dupa terminarea acestui plan dar nu ma intereseaza stiu si acel proverb, Are si un frate mai mic dar are prietena asa ca nu il pot face gelos. Luni va veni cel mai bun prieten al lui, iar ei cam fac schimb de prietene intre ei dupa ce e unu cu ele si le lasa le ia celalat asa ca daca reusesc sa fiu cu prietenul lui pot fi si cu el, doar ca prietenul lui nu are nici o vina si nu vreau sa imi bat joc de el, daca nu mai vorbea cu acest baiat pe "care il plac" poate ma ajuta cu planul dar asa risc prea mult sa ma dau de gol. Primul pas a fost sa ii dau de inteles ca tin la el, asta a fost usor, apoi sa il bag in seama, am terminat si asta dar acum a venit cea mai grea parte sa fiu cu el si nu stiu cum straight face Ajutati-ma cu idei, planuri tot ce vreti voi chiar ar insemna mult pentru mine! Ma pricep sa joc teatru laughing oricine ma crede pentru ca uneori prietena mea cea mai buna zice ca deja il plac iar eu nu mai simt nimic pentru el. Astept sfaturi, idei, orice numai sa ma ajutati! Funda + voturi happy

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Deci o persoana mai indecisa ca tine nu am intalnit big grin
la inceput sp ca il placi bla bla si dupa ca numai dar vrei sa te razbuni,p cand u nu mai poti de disperata ca nu vrea sa fie cu tine,ca te refuza.p tine asta te roade cel mai mult! nu ca si-a batut joc de altele, de tine nu cred de vreme c ti-a sp din prima ca nu vrea nimic cu tine.
razbunarea este arma prostului! lasa lucrurile si cautatzi altul!
nu pot fi de acord cu parerea ta si sincer nu pot sa tac big grin
actzionezi gresit! mai gandeste-te inca o data, inainte sa-ti pui "planul" in functziune!

| Patry a răspuns:

Idei :

Uite ceva romantic.

Invita-l la un suc cu tine. Cand ati ajuns beti sucul usor si zambesteihee hee Si spune-i sa vina cu tine pana la baie si dupa aia saruta-l. happy Sper sa mearga.

Daca nu merge asta te rog sa ma scuzi sad. Dar... Iiti doresc mult mult mult mult noroc! :*:*:* happy Sper sa iasa.

Succes! Pa-pa!

| MaliceThemen explică:

IIloveME, am vrut sa va dati seama ca ink mai tin putin la el dar tot as vrea sa ma razbun. sentimentele mele pentru el sunt prea sterse asa ca nu ma mai raneste.

| jgmrtmre a răspuns:

Vred ca ti-ai descris toata viata aici