| puffy15 a întrebat:

Azi am vazut ceva ce imi doream de foarte mult timp sa vad: baiatul de care imi place nu mai e intr-o relatie! Ce as putea face sa ma apropii de el? Si precizez ca sunt foarte timida cu baietii...sad

2 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Vezi cum se comportă, dacă este drăguţ cu tine, te ajută etc..se poate să te placă. happy. Dacă se comportă normal, sunteţi doar prieteni şi nu cred că te place. Cel mai bine ar fi să-l întrebi faţă în faţă, vezi ce zicehee hee.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| soriinaa a răspuns:

Pai apropiete incet incet de el. Vorbeste cat de des poti cu el, despre orice, fii tu insati, vorbiti deschis, dupa un timp intreaba-l daca vrea sa iesiti pe afaraa, consoleaza-l tu, daca zici ca numa ce a iesit dintr-o relatie. Baietilor le place sa le dai atentie, sa te bagi in seama cu ei, sa fii cu tupeu. Binee, acum nu zic sa te duci la el sa-i sari in brate, da sa nu para ca ti-e rusine, ca esti timidaa. Sa pari ca esti foarte relaxata si sigura pe tine. La un moment cand deja ati devenit mai apropiati, daca vezi ca el nu face nimic, nu te intreaba nimic, dar vezi ca iti da semne cum ca te place, ii poti spune, adica il poti intreba daca ii place de tine si ii poti spune ca tie iti place de el. nu e nimic rusinos in a fi indragostit, din contra happy. Baftaa;*