| Jeryko a întrebat:

Buna TPU cand schimbi placa video si rami se poate arde ceva va rog ecplicatimi si mie cum se schimba rami fiecare pas pe care sa'l fac dau funda celui care mia explicat cell mai bine

scuze categoria

Răspuns Câştigător
| bsb a răspuns:

Salut. pentruRAM. deschide unitatea, ia o placuta de ram si uitate pe ea. Daca d ex scrie DDR2 400 mghz trebuie sa cumperi alta placa DDR2 care are 400 mghz sau mai mult, niciodata mai putin. Trebuie de asemenea, pentruplaca RAM, sa aiba acelasi numar de picioruse, dinti sau cum vrei sai numesti (dintii aia aurii).
pentruplaca video, trebuie sa te uiti in manualul placii de baza, sa vezi ce placi video suporta, etc. E foarte usor. Daca stii placa de baza (motherboard) uitate pe net. De obicei zic ei tot ce suporta, de la CPU la placa video. success.

2 răspunsuri:
| Jeryko explică:

Stiu chestile acestea ma refer dupa ce le introduc in unitate trebuie sa mai instalez ceva prin PC sa fac ceva la bios?

| danut93 a răspuns:

Pentru RAM nu trebuie sa mai instalezi nimic.Pentru placa video trebuie instalate driverele care iti vin o data cu placa video`!
Succes!happy