| Fistique a întrebat:

La laptop se poate schimba placa video daca schimbi tot hardul?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce legatura are placa video cu hdd-ul?
2. Ai sanse de 0.1% sa ai un laptop la care se poate schimba placa video.

| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio legatura una cu alta. Sunt foarte putine laptopuri care accepta schimbarea placii video. Daca al tau accepta asa ceva si gasesti, o poti schima separat de HDD. Fiecare le poti schima separat.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Hardul este diferit de placa video, nu a legatura! De obicei placa video de la laptop este lipita de placa de baza, sunt putine laptopuri care au slot pentru placa video si se poate schimba placa video. Hardul il poti inlocui cu unul care are 7200 rpm, macar sa castigi la viteza, si sa fie mai mare decat cel pe care-l folosesti acum. Daca schimbi hardul ai nevoie de reinstalarea sistemului de operare! Bafta!

| Blamely a răspuns:

Hardul nu are legătură cu placa video. Dacă te refereai la placa de bază, da.

Răspuns utilizator avertizat