| MeMeMeMeMe a întrebat:

Care sunt principalele semne cand esti indragostit de cineva?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna!

E simplu, simti deja asta!
La inceput fluturasi in stomac, te gandesti mereu la acea persoana, pur si simplu te simti mai fericit!
Este un sentiment foarte placut, simti ca ai un nou rost in viata!
Dar asta odata cu timpul va trece, tot ce conteaza este sa fii fericit/a alaturi de persoana iubita!

| catalina_2916 a răspuns:

O mare parte din timp te gandesti la persoana respectiva, vrei sa petreci cat mai mult timp cu ea/el, te intimidezi in prezenta lui/ei, te bucura orice sms/apel de la acea persoana.

| Azµre a răspuns:

Cred că întrebarea ta este un mare semn de întrebare!

| h3r a răspuns:

Ce? Nu sunt semne, ci doar îți dai seama.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Principalul si cel mai grav simptom este faptul ca te gandesti doar la cel iubit! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 999bianca a răspuns:

Cand vezi aceea persoana iti bate inima tot mai tare, te gandesti mereu la aceea persoana si te deranjeaza daca spune cineva ceva rau de ea. cam astea ar fi..era sa uit si esti mai tot timpu cu capu-n noritongue

| OanaMada a răspuns:

1. Corpul tau are reactii fizice specifice:tremuri, te inrosesti, transpiri, te trec fiori in tot corpul, ai fluturi in stocam etc.
2. Iti faci griji pentru el/ea chiar daca formati sau nu un cuplu
3. Totul in jurul tau iti aminteste de el
4. Esti geloas/geloasa
4. Sentimenele sunt reciproce:esti indragostita cu adevarat atunci cand stii ca si sentimentele lui sunt similare.
Sunt foarte multe semne pe care fiecare persoana le simte in felul ei.happy

| MaAarYa a răspuns:

Cand vezi acea persoana tremuri de fericitre. in preajma ei/lui mereu zambesti te face sa te simti bine

| sensationn a răspuns:

Te gandesti doar la el, il vezi peste tot, cand ii auzi numele iti sclipesc ochii si ai vrea sa fii langa el in fiecare secunda. Funda? happy

| SufletRapus a răspuns:

Crede-ma, iti vei da seama atunci cu siguranta, e ceva diferit de orice alt sentiment trait de tine. Sunt convins ca o sa-ti placa o perioada dupa probabil vor urma unele indoieli si intr-un sfarsit vor urma faimoasele REGRETE ca te-ai indragostit. Dar e un lucru normal in viata noastra si te vei indragosti de multe ori dar numai o data pentru totdeauna (de cine merita).