| Alexandra_Serban_1998_OrZz a întrebat:

Buna TPU Cat timp dureaza pentru a afla daca esti insarcinata sau nu?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei primulsi de fapt unicul semn care poate indica faptul ca s-a format si instalat o sarcina apare in momentul, ori in cazul in care MENSTRUATIA nu incepe, nu se porneste la data reiesita din/prin calcul sau pe baza presupunerii obiective/concrete. Intr-o astfel de situatie/caz, dupa trecerea a altor 7 zile de intarziere a menstruatiei, rezultatul testului de sarcina reprezinta informatia certa exacta sigura si corecta privind existent sau lipsa sarcinii. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cateva minute cu un test de sarcina pe care il faci la 21 de zile de la ultimul contactul sexual neprotejat.

| Mandreiv a răspuns:

De regula dupa 21 de zile poti face un test de sarcina dar poti apela si la un medic ginecolog pentru certitudine

| Suki08 a răspuns:

De la minim 2 saptamani, depinde de la persoana la persoana