| Betty52201 a întrebat:

Ce este de facut cand distanta intervine intr-o relatie? Vreau cat mai multe parere, sunt intr-o situatie de genul si nu stim amandoi ce sa facem! Ne iubim prea mult si distanta ne omoara!

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Betty, relatie la distanta sunt sortite esecului in proportie de 98-99% dintre ele. Parerea mea este sa renuntati la relatia asta sau sa va mutati impreuna. Aveti de ales, altfel... in timp unul din voi isi va pierde interesul fata de celalalt si se va ajunge la despartire.
Daca nu ma crezi asteapta si vei vedea.

Be smart and take care.winking

| neutrino a răspuns:

Nu distanta va omoara, ci realitatea, nu sunteti capabili de o relatie normala, loco, si va faceti iluzii ca ar putea exista si relatii de la distanta. Va pacaliti si va amagiti singuri.

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai depinde ce fel de distanta sa zic asa big grin poate fi sa nu va vedeti niciodata sau sa va vedeti mai rar. In cazul in care nu va puteti vedea deloc chiar e o problema cu toate ca va iubiti relatia nu o sa mearga pentru ca fiecare are nevoie ca cineva sa ii fie alaturi si nu o relatie doar asa cu numele, iar daca va vedeti mai rar ar putea functiona v-ar face sa asteptati nerabdatori revederea dorul ar fi mai mare si nici nu ar intervenii monotonia. in orice caz daca sentimentele sunt reale distanta nu e un impediment este un mod de a va intarii ceea ce simtiti. Te pup!

| Betty52201 explică (pentru Hαppiηеss):

Distanta..in sensul ca ne vedem mai rar

| OlariuRox a răspuns:

Daca va iubiti distanta nu ar trebui sa va afecteze dragilor.

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Relatiile la distanta nu functioneaza aproape niciodata, deci decat sa traiesti cu gandul ca relatia voatra functioneaza, desi nu e asa, mai bine pui capat.

| rody97lory a răspuns:

Eu sunt cu un baiat de 7 luni. El ar trebui sa plece peste 3 luni timp de 2 ani intr-un alt oras. Foarte departe de mine. Ne-am mai vedea doar la sfrasit de luna sad dar ne-am propus ceva amandoi... eu il voi astepta, iar cand va veni vom continua relatia noastra. Poate vi se pare o prostie, dar chiar asta voi face. Il voi astepta indiferent de ce se va intampla. Stiu ca nu va putea sa stea "cuminte" atata timp... dar stiu ca daca ma iubeste se intoarce la mine. Asa ca, daca va iubiti, distanta va va intari relatia :*

| grab a răspuns (pentru rody97lory):

Te felicit pentru gandirea matura! Ce-i al tau e pus deoparte!

| Betty52201 explică:

Pareri