| pufarina95 a întrebat:

ce materie se studieaza in clasa a9a la profilul de stiinte sociale? FUNDAAA!(ce materie se studieaza in clasa a9a la profilul de stiinte sociale? FUNDAAA! cuze pentru categorie)

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Romana, 2 limbi straine, istorie, geografie, matematica, biologie, chimie, fizica, religie, istoria religiei, sport, muzica, desen, tic, logica si cred ca atat. Dai teza din romana, limba1, istorie sau geografie la alegere si logica.
In a10a dai teza din primele 3+psihologie, a11-a primele 3+economie si in a12a din primele 3 +filosofie. Bacul il dai din romana, istorie si la alegere materia de profil(logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie, geografie). Mate faci pana in a12a, dar biologie, chimie si fizica doar pana in a10 inclusiv. O sa faci multa romana, multe ore de limbi straine, multa istorie si geografie. E un profil destul de lejer, din a11a o sa ai multe optionale, e ok.

1 răspuns:
| BlakeLively a răspuns:

Psihologie,economie,filozofie,informatica,religie,sport,chimie,fizica,biologie,engleza,franceza,romana,matematica,geografie,logica,istorie,desen,,muzica.