| FriendsShow a întrebat:

Pentru cei care dau bacul si sunt la profilul stiinte sociale..la ce se da bacul, daca nu esti la o clasa intensiv engleza sau orice alta materie. Funda

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Buna,eu sunt in clasa a 9a pe stiinte sociale si te asigur ca bacalaureatul il vei da din :

ROmana,istorie,geografie sau psihologie, sau logica sau economie sau filozofie, aici alegi.

Si competente la o limba straina presupun ca la engleza, in orice caz, mie personal bacul mi se pare joc de glezna.Succes!

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Bacalaureatul se dă la Limba Română, Istorie, iar al treilea obiect este la alegere între Logică, Psihologie, Sociologie, Economie şi Filosofie.
De asemenea, se dă probă orală la Limba Română, Competenţe Digitale şi încă o probă orală la Limba Engleză sau Limba Franceză în funcţie de alegerea elevului.
Pa-pa.

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Romana, Istorie, Geografie/Psihologie la alegere.

| BybyMary a răspuns:

Bună!
Bacalaureatul se dă la Limba Română, Istorie, iar al treilea obiect alegi intre Logică, Psihologie, Sociologie, Economie şi Filosofie. big grin