| LeaveMePlz a întrebat:

Buna TPU:*
Ce sa fac? Mama zice ca nu ar trebui sa ma apuc de canto si lectii de chitara si sa continui scoala dar eu vreau sa fac asta pentru ca am si eu visele mele si vreau sa mi le indeplinesc... ce pot face ca sa o conving sa ma lase sa imi urmez visul?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Poarta o discutie cu ea si explica-i care sunt dorintele tale. Probabil ca ea se gandeste ca nu te vei mai tine de scoala la fel de mult. Daca pasiunile tale te fac fericit, ai si alta stare psihica si scoala va merge bine. Explica-i asta mamei tale si spune-i ca macar sa te lase sa incerci si daca ea nu va fi multumita de rezultatele de la scoala, spune-i ca vei inceta sa mai faci canto si lectii de chitara. Macar sa incerce si sa aiba incredere in tine fa-o sa inteleaga ca nu va regreta. Iar tu sa nu o dezamagesti!

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Sa incepem intai cu "ai gresit categoria", asta in caz de nu stiai.
Apoi, tu vrei cam multe. Si chitara si canto si scoala... Vecina mea a facut canto, insa a facut canto la liceu pentru ca era la liceu de arte. Acum si-a scos primul album. Deci se poate realiza asta. Ideea este ca daca tu vrei neaparat sa te apuci de asa ceva, trebuie sa discuti cu parintii tai la modul cel mai serios si sa le spui si sa le si arati cat de mult inseamna asta pentru tine. De cele mai multe ori functioneaza. Daca nu... Poti face promisiunea ca daca te apuci de canto nu va afecta absolut deloc situatia ta scoalara, chiar daca ma cam indoiesc de acest lucru.

| 123456numelemeu a răspuns:

Date cu curu de pamant laughing