| anonim_4396 a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutorul vostru.
Imi place foarte mult de un baiat si nu stiu cum sa-i arat asta. Este in clasa a 10-a si stiu sigur ca nu a avut prietena pana acum. Sunt foarte curioasa de ce. ma tot gandesc ca asteapta fata potrivita, si nu s-ar uita la mine dintre atatea fete din scoala mea, care arata mult mai bine ca mine si asa. Nu prea am curaj sa vorbesc in realitate cu el deoarece sunt putin complexata de aspectul meu. toate prietenele imi zic ca sunt frumoasa si ca nu conteaza ca sunt putin mai plinuta pentru ca am forme. dar nu ma simt foarte bine in pielea mea.
I-am luat Id-ul si am vorbit de doua ori cu el. Am numai eu pe el, dar nu am gasit subiecte de vorba, si. as vrea sa intre si el pe mine. As vrea sa-i arat intr-un fel ca il plac, dar sa nu para ca sunt disperata. Nu stiu cum sa vorbesc cu el, cum sa-i arat. Stiu ca e foarte bun la basket si as vrea sa il rog sa ma invete sa joc ( pentru ca eu chiar nu stiu ) dar pur si simplu cand vreau sa-i scriu asta nu pot sa o trimit.
Chiar am nevoie de niste sfaturi serioase, care sa ma ajute. Va rog.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| jubike a răspuns:

Nu`i arata ca il placi nu sti cum o va lua"ca esti disperata"sau altele vorbeste mai mult cu el despre basket cum ai spus tu spune`i sa te invete sa joci sa iti arate cateva manevre etc etc. Astfel o sa petreci mai mult timp in preajma lui si poate ca o sa te placa si el pe tine (cine stie) stand mult timp cu el poti lega o prietenie sau sa aveti o relatie totusi, dar nu`i arata ca il placi cel putin nu de pe acum mai intai trebuie sa va cunoasteti si poate ca si el va ajunge sa te placatongue BAFTA!