| Allee_4312 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Este vorba despre o prietena pe care vreau sa o ajut foarte mult. Ii place de un baiat pe care l-a cunoscut acum ceva timp. Si au fost impreuna, dar nu el a pus capat ci ea deoarece credea ca nu va merge. Ea il mai iubeste si tin legatura.Sunt destul de apropiati isi povestesc multe din cate mi-a spus ea. El mai are o prietena. Iar prieteniei mele i se taie respiratia cand vorbeste cu el se moleseste de-a dreptul.De obicei e foarte indrazneata, but in fata lui nu. Ea nu stie cum sa-i zica ca inca il iubeste.Acum intrebarile sunt:
1.Ar fi in regula daca l`ar intreba daca ar vrea sa fie cu ea?
2.Credeti ca el o iubeste(tinand cont ca sunt destul de "apropiati")
3.Arm mai putea avea o relatie?
Credeti`ma eu nu mai stiu ce sa-i zic.:[ (Dau fundita) Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Ioana_3968 a răspuns:

Allee,eu cred ca prietena ta trebuia sa lase relatia sa decurga normal.Nu ar trebui sa-l intrebe ea pe el daca ar mai vrea sa fie impreuna, ci o prietena apropiata, cum ai fi tu.Nu pot stii daca el o mai iubeste tinand cont ca sunt apropiati. Poate ca pentru el, acum, ea este o prietena foarte buna.Sincer,eu cred ca acestia mai pot fi impreuna daca si numai daca prietena ta va lasa ca relatia sa decurga normal,sa nu fie gelosi, iar ea sa fie ea insasi, adica sa nu se emotioneze cand este prin preajma lui.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca a comis greseala sa puna capac acum sa sufere si din aceasta experienta mai invata ceva folositor asa data viitoare sa nu repete greseala, daca si acel om are prietena nu sunt sanse de impacare ar suferi cealalta fata.

| Pastiluţă a răspuns:

1. Ar fi. ( Dacă crede că e bine )
2. Aşa se pare. Eu aşa cred
3. Da! Să-i spună că vrea să mai dea o şansă relaţiei lor. happy
Urează-i baftă! happy
Pa-pa kiss

| Pastiluţă a răspuns:

Îmi cer scuze nu am citit partea cu prietena.
Nu ştiu ce să spun. poate e fericit cu ea şi nu ar fi prea frumos din partea ei să se bage peste ei aşa. Să-l lase în pace.winking

| Allee_4312 explică:

Toti m`ati ajutat foarte mult si nu stiu cui sa-i dau fundita :]] pentru ca am promis.

| Allee_4312 explică:

Imi pare rau Anonima am dat din greseala stupid.Toate raspunsurile voastre mi-au folosit enorm.va multumesc si va poooup;* >; dd

| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Offf Allee, daca il iubeste de ce a pus STOP. 1. normal ca e in regula sa ii spuna ce simte pentru el pentru ca ea a pus stopu' in relatia lor. 2. poate ca nu e iubire dar daca a continuat relatia cu ea chiar daca e decat prietenie inseamna ca are ceva pentru ea, are drag de ea, tine la ea, iar 3. Ar putea sa mai aibe o relatie dar asta depinde numai de prietena ta, sa numai fie atat de pesimista si sa vada partea plina a paharului. Sper ca te'am ajutat Va pup

| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Am uitat partea cu prietena, sa stea linistita prietena ta, In dragoste, razboi si divort totul e permis \:d/

| MisterSecret_1898 a răspuns:

1.Nu - Baiatul trebuie sa o intrebe,nu fata. Daca fata a pus capat, pentru a mai putea avea o relatie, trebuie ca baiatul sa ii spuna fetei ca ar vrea sa mai incerce o data.

2.Chiar daca sunt apropiati, nu inseamna ca o iubeste.Doar ea poate stii astahappy

3.Din moment ce au avut o relatie, la fel de bine ar putea sa mai aiba unahappy

| iRawrr a răspuns:

Daca sunt asa de apropiati da se poate sa mai fie impreuna dar daca are el acum alta prietena tu ce crezi eu zic ca ar trebui sa ii spuna ca il mai iubeste.

| Katerinka07 a răspuns:

Dc nu... poate inca tine la ea, tinand cont ca au fost impreuna.Sincer,eu cred ca inca o iubeste tipu.Da, ar mai putea avea o relatie! Dar nu cred ca ar trebui sa-l intrebe daca mai vr sa fie cu el, deoarece dupa aia baiatu ar putea sa creada ca vr sa se puna iar cu el sh dupa aia sa se desparta sh tot asa...

| emonica a răspuns:

Am trecut si eu printr.o situatie similara, cert este ca el sg o mai iubeste poate nu ca atunci da o iubeste. daca i.ar spune sa fie cu ea s.ar putea sa o refuze cel mai ok ar fi sa vb cineva cu el sa.l intrebe daca o iubeste daca s.ar gandi etc...un posibil refuz ar bloc.o e mai bine sa vb altcineva cu el