| DaveMustaine a întrebat:

Credeti ca un baiat, aflat deja intr-o relatie poate sa se indragosteasca de o alta fata? Va rog, raspunsuri pertinente! in special din partea celor cu experienta. Fundita pentru cel mai bun raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!
Daca baiatul nu este implicat serios in respectiva relatie si nici nu tine cu adevarat la respectiva fata, DA, e foarte posibil.
O zi buna iti doresc!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da, dovada in tarile musulmane, unde un barbat iubeste 3-4 sau chiar mai multe femei si nu se satura.
Dar noi suntem un picut altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| simina96 a răspuns:

Buna! Din pacate, in societatea in care traim dragostea si fidelitatea nu mai sunt aceleasi cum erau intr-o alta vreme.Stiu o gramada de fete care se baga in relatiile unor persoane pentru dorinta de a se razbuna, etc.Multe stiu sa manipuleze si altfel sa distruga o relatie frumoasa, acelea nu pot fi numite decat niste curve penibile(scuze vocabularul).Iar in ceea ce priveste baiatul care se indragosteste de altcineva in timp ce este cu,, aleasa inimii'', acel baiat este clar ca nu vrea o relatie serioasa si nu o iubeste indeajuns pe actuala si sta cu ea doar din nevoie sa fie cu cineva sau distractie.Bineinteles,sunt si exceptii: se poate indragosti un baiat de altcineva in timp ce este intr-o relatie daca acea relatie s-a racit si nu mai este aceea care a fost pe vremuri.

| Methaallaid a răspuns:

Păi după mine este absolut normal. Da, am experiență în asta. În cazul meu, eram deja într-o relație dar m-am îndragostit de cel mai bun prieten al iubitului meu. Și mi-am făcut curaj și i-am spus-o. Nu știu dacă a fost noroc, dar acum suntem împreună și celuilalt băiat i-am spus tot. În cazul tău, dacă cunoști ambele fete, probabil cea de care te-ai îndrăgostit te place. dar există și șansele să fii ignorat apoi de acea fată dacă îi spui. O vorbă zice "Dacă te-ai îndrăgostit de 2 persoane odată, alege-o pe a2-a pentru că dacă o iubeai cu adevărat pe prima, nu te îndrăgosteai apoi". Fă ce crezi tu că e mai bine.

| ramonici90 a răspuns:

Da, se poate. Dar daca un baiat aflat deja intr-o relatie, se indragosteste de alta fata, e clar ca pentru actuala prietena nu are sentimente puternice. Daca ar iubi-o nu ar mai avea ochi si pentru altele. Vorba aia nu da vrabia din mana pentru aia de pe gard.