| anonim7091 a întrebat:

Buna TPU:*!

Cu o seara in urma, l-am sunat de mai multe ori pe iubiul meu si nu mi-a raspuns la telefon.Stiind ca el imi raspunde de fiecare data (chiar daca are treaba) sau ma suna el imediat inapoi, m-am panicat (nu credeam neaparat ca i s-a intamplat ceva cat ca ar fi cu vreo fata)si am continuat sa-l sun, In aproximativ 2-3 ore am batut recordul la apeluri, apel dupa apel.Tot nu mi-a raspuns.Am sunat-o pe mama lui care mi-a spus ca a plecat sa puna niste bilete la pariuri sportive si ca l-a sunat si ea dar nu-i raspunde. Dupa o alta ora ma suna si imi spune : sunt un ratat m-am chinuit sa strang bani si azi am pierdut tot am bagat 30 de milioane la aparate, nu stiu ce a fost cu mine mi-am dat telefonul pe silentios si nu ti-am raspuns nici tie nici mamei nici tatei nu stiu ce a fost cu mine sunt un ratat".

Acum isi cere scuze si spune ca nu o sa se mai duca in viata lui nici la aparate nici sa puna bilete sportive, ca a fost cea mai mare greseala a vietii lui si promite ca-si va gasi de lucru (acum fiind neangajat si strangand bani cand "mai pica" cate ceva).S-a chinuit mult sa-i stranga el neavand loc de munca si mie mila de el dar cred ca daca ma iubea nu rezista tentatiei de a-mi raspunde la telefon.Eu daca gasesc cateva apeluri pierdute de la el nu stiu cum sa fac sa il sun inapoi.M-ar fi duru sufletul sa ma sune de sute de ori si sa nu-i raspund.El spune ca nu stie ce a fost cu el, parca i-a luat Dz mintile.Baga bani dupa bani sperand ca reuseste sa-i scoata pe cei pierduti si altceva nu mai gandea.

Bineinteles acum nu mai are nimic deoarece are niste parinti extraordinari care ii vor da banii pierduti ( astfel nu o sa se invete niciodata minte...parerea mea mai bine il lasa sa sufere sa vada ce greu e sa strangi un ban)..banii ca banii.ce ziceti sa il iert ca nu mi-a raspuns la telefon si ca aplkt de acasa fara sa imi spuna nimic?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Draga mea, jocurile sau pariurile sportive sunt boala grea. Indiferent ca nu are un loc de munca si daca il avea tot asa facea.Totul depinde numai de el daca se v-a mai juca sau nu, asta o sa te convingi tu in timp. Daca parintii lui il vor sponsoriza in continuare sa fii sigura ca nu o sa stie exact ce inseamna banul muncit, bani de la mama si tata sau bani facuti usor din combinatii se duc exact asa cum vin! Nu stiu ce varsta are iubitul tau dar ar tr sa discuti cu el serios problema jocurilor. Daca nu ti a raspuns la telefon a fost din cauza ca nu l-a auzit, nu este atat de grav, mai rau a fost de tine ca te ai agitat in tot acest timp.deci ramane la aprecierea ta daca il ierti ca nu ti a raspuns, merita o sansa ca tu sa te convingi daca v-a mai repeta greselile! Bafta!

| anonim7091 explică (pentru Alicezzz):

Ba mi-a spus ca il auzea.....sau ma rog il simtea ca era pe vibratii dar era "in transa"..nu vedea decat aparatul, nu gandea.Nu le-a rasp nici parintilor lui.

9 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Cea mai mică problemă din povestea asta e că nu ţi-a răspuns ţie la telefon... normal că ar trebui să-i ierţi atât.
Îngrijorătoare e povestea cu jocurile lui de noroc, de care e dependent, după cum se vede. Ar trebui să staţi pe lângă el, tu şi familia, insistând să renunţe definitiv.

| express11 a răspuns:

Stai linistita, o sa joace mereu.nu joci 30 mil.este o boala. daca nu stai cu el, nu-i bai. iarta-l.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu jocurile de noroc e ca o boala, ca un drog, nu ii mai pasa de nimeni si nimic cand intra in "transa" sa ii zic asa.

| Mussette a răspuns:

Jucatul banilor la pariuri, aparate e o boala. Mereu va face asta, daca de la o varsta frageda umbla cu asa sume. Mai bine il lasi de-o parte, daca vrei ceva serios cu el, sa stii ca te va trage in jos. Ar fi bine ca parinti sa-l lase putin sa se chinuie ca sa nu mai joace. Daca se ducea cu o femeie si il fraierea de 30 mil, avea sanse sa se destepte, dar de astfel de jocuri, mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| AmaToaRea a răspuns:

Daca stii deja ce trebuie sa faca ai lui si nu stati impreuna in aceeasi casa e inca bine nu te afecteaza! dar cand o sa fiti impreuna si numai tu cu salariu si o sa bage banii tai la aparate nu o sa iti mai convina laughing iar cu tel iarta-l ca nu e mare lucru. bafta

| Rebeka88 a răspuns:

Esti prea posesiva si exagerezi, nu e bine ca s-a dus la aparate dar are dreptul sa aiba o viata nu trebuie sa iti dea raportul chiar la tot si nu putea sa auda telefonul dat pe silentios

| anonim7091 explică (pentru Rebeka88):

Ne dam raportul reciproc...si el vrea asta..nu e ok. unul sa dea raportul altul nu.ori aman2 ori niciunul...ideea e ca noi asa ne-am inteles si nu ne deranjeaza