| Stooorm a întrebat:

cum a fost la voi prima data( primul contact sexual) va rog sa imi datii mulllte detalii :unde cand (la ce varsta) si pasii mai exact daca vatimsimtit binehappy? va rog fara bataie de jocbig grin funda si voturii!

Răspuns Câştigător
| mary2ramix a răspuns:

Buna stooorm! prima data a fost minunat, la 16 ani, la mine in dormitor. prietenul meu a avut grija ca eu sa ma simt bine, mia acordat foarte multa atentie si nu m-a durut decat foarte putin, pot spune ca a fost mai mult o incomoditate. pentru ca eram amandoi virgini si comunicam foarte deschis am ales ca eu sa controlez totul pentru a putea prinde mai multa incredere in mine, deoarece imi era foarte frica de durere la primul contact, dar m-a ajutat si el si totul a iesit minunat. am inceput cu un preludiu incendiar, plin de saruturi, mangaieri si tot tacamul, am continuat cu mult asteptatul moment si am terminat jurandune amandoi iubire vesnica. in momentul cand ma penetrat m-am simtit eliberata de ceva care ma obseda...presupun ca frica de durere la primul contact. sfatul meu e sa ai grija sa te protejezi, sa comunici si sa alegi persoana potrivita. daca o vei face cu persoana pe care o iubesti durerea se va diminua, o vei simti mai mult ca pe o incomoditate de scurta durata. mult succes:*

3 răspunsuri:
| degette_1911 a răspuns:

Stooorm daca te iei dupa ce citesti pe aici nu ai sa mai faci sex pana cand nu vei trece de 18 ani,o varsta ideala nu mai este pentru a incepe viata sexuala,dar cu cine vrei sa o faci ai grija ce suflet pui ca nu o sa fi cu ala toata viata, fa-o sa nu mai stai cu stresul asta, bine iti va fi dupa aia.

| stefyyy a răspuns:

Prima data a fost la vecina de vis a vis acum vreo 2 ani adica la 13! a inceput usor! si e cea mai frumoasa senzatie din lume!

| Bianca_6798 a răspuns:

Pai inainte sa faci asta, ar trebui sa te gandesti ff bine pentru ca multe fete regreta pasul.eu zic sa nu te grabesti.prima data la mine a fost la 17 ani.a durut putin.dar daca stie cum sa o faca.nu o sa simti mare lucru.pup:*