| Jeryko a întrebat:

Buna TPU cum adaug rami si daca ii scot pe cei vechi si bag alti in locul lor se sterge ceva din PC si daca inlocuiesc placa video si rmai trebuie sa bag iar windowsul?

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic daca scoti ramii sau placa video si nici nu trebuie sa reinstalezi windows-ul. Bafta

1 răspuns:
| Alexu_Alexu_1996 a răspuns:

In primul rand rami nu au nici o treaba cu sistemul da operare.Sistemul de operare se afla instalat pe hard disk. Daca schimbi hardul automat trebuie sa bagi si alt windows. Daca bagi alte memorii ram sau mai adaugi la ce ai o sa se schimbe doar numarul de giga pe care ii ai si automat dat gabi mai mult ram cu o frcventa mai mare o sa mearga mai repede calculatorul, Spre deosebire de Hard disk, memoria este foarte rapida.Iar daca schimbi altceva de exemplu placa vide sa zicem, trebuie scos driverul vechi si instalat driveul nou, al placii tale noi.Nu trebuie facuta nici o reinstalare de Windows.