| Jeryko a întrebat:

Buna TPU vreau sa-mi adaug la PC o placa video de 512 mb si niste rami am 2 intrebari:1. ce fel de placa si rami imi trebuie pentru placa de baza Asus A7N8X-E Deluxe
2.se poate ca PC-lui meu sa i se intample ceva daca ii adaug eu placa si rami sau sa nu suporte rami sau placa?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta este slaba. Pentru memorii cauta PC3200. La placa video nu poti folosi decat una pe AGP. Uite aici cateva placi : http://www.emag.ro/placi_video/filter/slot-v1094,agp-i262/last/f2. Nu e problema daca le pui tu. Singura problema e sa lucrezi incet si cu atentie.

| anticocalar101 a răspuns:

Cel mai bine te duci la un magazin specializat deoarece vei incerca pe loc acele componente si vanzatorul va stii ce fa suporta cel mai bine pc in functie de bani pe care ii ai la dispozitie!
Nu ti se intampla nimic daca te duci cu pc la magazin(in plus alegi exact ce trebuie )
Bafta!