| denysuk25 a întrebat:

Buna TPU ! Cum as putea sterge pe facebook un prieten din lista ? Cum imi pot face profilul privat ? FUNDA ! Cel mai rapid rasp. ( scuze de categorie )

Răspuns Câştigător
| Robertyz a răspuns:

Ca sa iti faci profilul privat trebuie sa urmezi urmatorii 3 pasi :

Pasul 1 : Dai pe liniuta acea care atata in jos in dreapta sus, unde scrie acasa dupa care setezi optiunea " Setarile contului "
Pasul 2 : In stanga mai pe mijloc vezi ca scrie : " You can also visit your setări de confidenţialitate or edit profilul tău to control who sees the info there " si dai pe setari de confidentialitate.
Pasul 3 : Alegi optiunea prieteni ( sunt 3 optiuni care iti apar ) si daca alegi optiunea prieteni doar prietenii tai iti vor mai vedea profilul, restul persoanelor nu vor mai putea sa il vada...

Iar ca sa stergi un prieten ( sau mai bine zis sa il blochezi ori ignore tot acelasi drac intri la profilul lui si daca ai profil vechi o sa iti apara fix sub prietenii sau optiunea raporteaza/blocheaza ) happy

Cam asta ar fi. Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns:
| darkandy a răspuns:

Buna,tot ce trebuie sa faci e sa intri pe profilul respectivului si mai jos in partea stanga e o optiune unde scrie raport/block dai acolo si selectezi unfriend sau block si nu il mai ai in lista si nu te mai poate contacta sau vedea pe facebookwinkingsper ca te-am ajutat o zi buna happy