| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Cum credeti ca ar functiona o relatie in care fata are daddy issues, iar baiatul are mommy issues? Sunt curioasa de parerile voastre. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Ar fi complicata, deoarece amnbii parteneri au nevoi emotionale nerezolvate insa ar putea exista si o dinamica interesanta. Ambii parteneri ar putea cauta in celalalt figura parentala pe care nu au avut-o complet in viata lor. S-ar putea simti atrasi unul de celalalt pentru ca ofera ceea ce le lipseste. Insa, ambii ar trebui sa isi rezolva problemele pentru o viata si o relatie cat mai sanatoasa.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu sunt sigur ce intelegi tu prin daddy/mommy issues, dar o sa presupun ca e vorba despre un cuplu de tineri, in care ea e atrasa de bosorogi, iar lui ii plac babele. Daca-i asa, nu vad cum ar functiona, avand in vedere faptul ca el nu e bosorog, iar ea nu e baba...deci niciunul nu face parte din target-ul celuilalt.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Macar de ai specifica ce fel de "issues" sunt acelea la care te referi tu, ca o generalizare atat de vaga nu ne ajuta.

| sierra1 a răspuns:

Până nu ne luminezi clar ce e cu acele "daddy issues... mommy issues" nici nu ințelegem care e problema ta

| dullcat a răspuns:

Ar fi horror si nu ar functiona deloc.

| VoidEternal a răspuns:

Nu ar deveni niciodată un cuplu. Tocmai prin natura acelor "issues".

| FindMyName a răspuns:

Tradu te rog și pentru noi ce s ălea daddy Iisus Hristos și ce ai mai scris acolo laughing

| hipotronic a răspuns:

Bună. Chiar îmi doresc să iau legătura cu tine pentru că aș vrea să dezbat toate aceste subiecte pe care le reflecți în întrebările tale. Poți te rog să nu mai ignori ce îți spun și să luăm legătura? laughing