| Nunutza a întrebat:

As vrea sa stiu parerile voastre despre o relatie cind fata e mai mare ca baiatul cu 3 ani..credeti ca va fi o relatie reusita?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Atunci ar trebui sa fie ok.
Repet, atata timp cat amandoi sunteti pe aceeasi lungime de unda.Pentru ca daca el considera ca e mai important sa iasa in club si sa flirteze si etc decat sa stea cu tine...nu o sa ajungeti prea departe. E valabil si invers... daca tu gandesti prea matur si nu stii sa te si distrezi.
Important e sa aveti interese comune, pasiuni comune si sa stiti sa comunicati intre voi. Restul...n-are importanta.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate fi o relatie reusita

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Daca aveti sentimente unul pentru altul bineinteles. In dragoste si in razboi totul e permis. Inclusiv diferenta de varsta asa, invers. O matusa de-a mea este cu 10 ani mai mare decat sotul ei si sunt fericiti impreuna de mult timp. tongue Sper ca te-am ajutat...

| Vix999 a răspuns:

Depinde foarte mult de cei implicati in relatie.
Daca tu ai mintea mai coapta, fiind mai mare decat el...s-ar putea sa-ti scoata peri albi. Daca in schimb si el este matur in gandire si pe aceeasi lungime de unda cu tine...nu vad probleme.
Acum nah...nu sa ai tu 16 si el 13... vorbim de la majorat in sus, sper happy

| Nunutza explică (pentru Vix999):

happyhappy nu nu eu am 23 si el 20.

| Vix999 a răspuns (pentru Nunutza):

Atunci ar trebui sa fie ok.
Repet, atata timp cat amandoi sunteti pe aceeasi lungime de unda.Pentru ca daca el considera ca e mai important sa iasa in club si sa flirteze si etc decat sa stea cu tine...nu o sa ajungeti prea departe. E valabil si invers... daca tu gandesti prea matur si nu stii sa te si distrezi.
Important e sa aveti interese comune, pasiuni comune si sa stiti sa comunicati intre voi. Restul...n-are importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este absolut nici o problema, atata timp cat relatia se bazeaza pe iubire, sinceritate si fidelitate.Mult noroc.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Acolo unde este iubire nimic nu poate sa intervina, nu conteaza varsta conteaza ceea ce simtit, conteaza daca sunteti pe aceiasi lungime de unda, conteaza daca va respectati si tot asa deci eu sunt de parere ca ar merge nu are de ce sa nu fie o reusita

| LiiaX3 a răspuns:

Heii`. Nu conteaza varsta, inaltimea, frumusetea si alte formalitati d`astea. Conteaza ca va iubiti si ca sunteti sinceri unul cu altul acesta este secretul unei relatii reusite si daca vrei de lunga durata. Pentru ca varsta nu conteaza deloc chiar daca fata este mai mare sau invers, conteaza sa va simtiti voi bine unul in prezenta celuilat, a sa ca lasa formalitatile astea.

| Mangafa a răspuns:

Buna, cred ca, daca va iubiti, intelegeti, daca faceti o echipa impreuna, fata poate sa fie mai mare si cu 5 aniwinking Nu conteaza varsta, bine nici sa exageram.

| Suzii a răspuns:

Dacă te ajută cu ceva, prietenul meu e cu 4 ani mai mare ca mine și uite că avem 5 ani de când suntem împreună și totul este bine. Câțiva ani diferență nu se văd, mai ales când sunt doar treiwinking