| Rossa8807 a întrebat:

Buna TPU cum poti uita o persoana pe care ai iubit-o cu adevarat

Răspuns Câştigător
| Omis a răspuns:

Nu o poti uita, dar cu timpul, te vei vindeca si va ramane doar în amintirea ta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar trecerea timpului te va ajuta sa treci peste asta

| T0T a răspuns:

Nu ai cum să o uiți iar dacă chiar ai iubit-o, iubirea aia nu poate să se stingă de tot. Ea va rămâne mereu undeva în sufletul tău. Acum depinde ce înțelegi tu prin iubire adevărată că majoritatea(printre care se numără și utilizatori ce au răspuns pe aici) nu au această noțiune și vor spune pur și simplu că trece ca orice altceva. Însă dacă ai această noțiune trebuie să găsești o cale să conviețuiești cu acest sentiment(care probabil nici nu a fost reciproc dacă s-a ajuns în această situație). Trebuie să îl lași în acel loc rece și întunecat în timp ce tu trebuie să ieși de acolo și să te bucuri de ceea ce ai în prezent. E inevitabil să te întorci din când în când acolo, privind acea clădire veche pe care obișnuiai să o numești casă, cu nostalgie. Însă asta e viața. Tu ești cel mai în măsură să găsești o metodă prin care să ți-o gestionezi.

| Emma30555 a răspuns:

Trecerea timpului te va ajuta

| UnDiavol a răspuns:

Aia doar dacă nu mai exiști atunci da sunt de acord ce este Adevărată rămâne cu Adevărată in inima și sufletul tău nu poți schimba asta in veci și nici nu te așteaptă să-ți treacă cu timpul Aia mint cel mai mult care ați spun ca timpul vindeca nu vindeca nimic acolo rămâne cât Timp ați bate inima aia și respiri acolo rămâne