| Alleee18 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, de la cei care au iubit in viata cu adevarat...Se zice ca 'prima dragoste nu se uita niciodata'! Voi a'ti uitat prima voastra dragoste? Va intreb pentru. ca eu inca sunt cu acea persoana dar mi-am promis ca nu o voi uita niciodata! Deci poti pastra pe cineva in suflet pentru. totdeauna? Voi ati uitat acea persoana 'speciala'? Dau fundita la cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Cand ti s-a spus ca prima dragoste nu se uita niciodata a fost adevaratwinking Eu una nu-l pot uita...nu concep sa-l pot uita, el a fost prima mea dragoste o persoana speciala atunci si pentru totdeaunalove struck voi trece mai departe la alti baieti pentru ca nu poate dura 7 ani prima iubire insa mereu dar mereu va fi in gandul meu si in inima, de atunci si pentru toata viata o partisoara din inima mea este a lui, sunt sigura ca nu constientizeaza cat de mult inseamna pentru mine dar eu stiulove struck love struck

Ti pupkiss si sa va iubiti multbig hug

11 răspunsuri:
| Alleee18 explică:

@Cяιтιcaℓ...speranta moare ultima.De greutate, nici nu mai zicoh go on, dar ce as putea sa fac din moment de iubesc? Nu pot renunta la tot asa usor.Am trecut deja prin prea multe...Eu sper.Ramane sa treaca timpul sa vedem daca unul din noi va renunta din cauza greutatii!

| Alleee18 explică:

@Cяιтιcaℓ Pana la urma.tu ti'ai uitat 'prima dragoste'? Si crezi ca poti pastra pe cineva in suflet pentru totdeauna?
P.S frumoasa comparatie.Descrie perfect relatia mea cu baiatul love struck

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Stii.sunt unele persoane de ex prietena mea Kare cand a avut primul iubit l-a iubit f mult.Dar dupa 10 luni s-a despartit de el.pentru a fii cu altcineva.Ea a ajuns sa il iubeasca pe celalt.si a spus ca atunci cand il vede pe fostul ei iubit, primul fiind, ii vine sa vomitee cand se gandeste la ce s-a intamplat intre ei.

In schimb eu cand aveam 12 ani(acum am 19) am avut primul iubit pe care l'am iubit enorm.Cu el am avut si am cele mai frumoase amintiri.Am fost cu el 2 ani. Dupa ne'am despartit de tot deoarece el a vrut sa fie cu alta fata.sad
Si in momentul de fata cand ma gandesc la el.il vad, sau ascult melodiile care le ascultam cand eram cu el incep sa plang.si ma curpind amintirile.happy

P.s: eu sunt de parere ca daca te plictisesti de prima iubire o sa o uiti, dar atunci cand inca nu s-a terminat iubire si te desparti o sa tii la acea persoana mult timp
,, O dragoste neimplinita este VESNICA!''

te pup:*

| Romancutza a răspuns:

Sincer,nu am sa uit rima persoana, doar pentru ca era asa de imbecilalaughingNu cred ca era dragoste adevarata.Dar acum ca am pe cineva, sigur nu o voi uita:X:X:X

Dar daca o luam in general, peste 68% din persoane uita prima persoana iubita(studi realizat de 1.000 de pers).Nu este usor, ai primul sarut cu el/ea, primele clipe "de iubire".

| regina a răspuns:

Buna! Cred ca este adevarat ca prima dragoste nu se uita niciodata.
Si chiar daca nu va ramane la fel ca la inceput va exista mereu persoana speciala(cum ai numito tu)in inima sau mintea tahappy
kiss

| Dooolce a răspuns:

Nu am uitat primul meu iubit.inca il iubesc si simt fluturasi in stomac cand il vad.nu cred ca poti uita primul iubit nici peste 10 ani.nu ai cum sa uiti asa repede si usor persoana cu care te-ai sarutat prima data.deci raspunsul meu e ca nu poti uita primul iubit. funda?

| cOnTexT a răspuns:

Nu te gandii la final cand de fapt nu s-a terminat nimic happy, profita cat inca rezista relatia voastra, sunt convins ca e greu dar fi mereu cu capul sus, si spera, chiar daca pare o aberatie, spera la vesniciewinking. Ca veti fi mereu impreuna...
Bafta:*

| cOnTexT a răspuns:

@Allexandra, Eh, cat exista iubirea, nu va renunta nici unul. dar ma gandesc ca daca va iubiti asa mult, si e prima ta dragoste (desi din intrebariile tale, nu e primul tau iubit), iar tu spui ca il iubesti, sunt convins ca si el te iubeste... dar e ca si cum ai sta paralizat in paradis, in relatia voastra!
Demonstrati si voi ca inca exista dragoste adevaratawinking.
Bafta.

| cOnTexT a răspuns:

@Allexandra cum sa uit de ceva, ce inca exista in inima si viata mea.happy

| UnDiavol a răspuns:

Da poți păstra in sufletul tău pe cine iubești cu Adevărată atunci nimeni nu o sate judece Pentru asta poți sal ti acolo pentru tot deauna cât vrei tu este doar al tău la celalate nu-ți răspund este de ajuns până aicia

| twetylici a răspuns:

Sincer nu am uitat-o.Prima dragoste mereu v-a ramane prima.Si sa stii ca mereu va fi cineava care sa iti fie aproape