| puff07 a întrebat:

cum sa-mi recapat prietena cea mai buna? Ne.am certat pentru un lucru minor acum vreo doua luni sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciaohee hee

Caut-o! Scrie-i un mesaj sau scrie-i pe o retea de socializare,pentru inceput. O poti chema la o plimbare,la un suc pentru a discuta,sau, daca crezi ca iti este mai usor, explica-i in scris ce s-a intamplat. Spune-i ca ti-e dor de 'voi', ca regreti ce s-a intamplat.
Spune-i TOT ce ai pe sufletel.
Astfel, indiferent de raspunsul pe care ti-l va da, vei stii ca ai incercat si ca, i-ai aratat ca intr-adevar iti pasa!

Sper sa va impacati si mult, mult succes!

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ii poti da un mesaj prin care ii spui ca-ti lipseste,ca ti-e dor de momentele cand erati prietene, ca iti pare rau ca v-ati certat dintr-un motiv minor si ca ai vrea sa redeveniti ca inainte, daca se poate!
Si vezi ce ai de facut in continuare, in functie de raspunsul ei!
Succes!
Si sa stii ca o prietenie rupta, niciodata nu va mai fi la fel!

| suntZeu a răspuns:

Prima greseala e ca ai asteptat deja prea mult,pentru ce? Si in al doilea rand un baiat finut nu facea cearta din ceva minor iar daca fata face zarva mergi o pupi si ii spui ca ea are dreptate (chiar daca n-are, daca e cv important puteti ajunge la un adevar comun sa zic asa)

Sun-o si spune-i ca te gandesti la ea de cateva zile si vrei so vezi sa vorbiti, in rest comportate ca si cum cearta n-ar fi existat fai o placere fetei respective, duo la inghetata, film ce ii place ei...si arata-i ca merita relatia

Răspuns utilizator avertizat