| daniela_9291 a întrebat:

M.am certat cu cea mai buna prietena a mea acum vreo 3 luni dintr. o prostiestraight face. La inceput credeam ca n.am nevoie de ea, ca am alti prieteni, insa nu a fost asa, ceilalti prieteni m.au lasat si nu mai am pe nimeni.Cred ca ne.am certat din cauza mea fiindca nu am vrut sa ies atunci, aveam teme... vreau sa ma impac cu eastraight face, ce sa ii zic? ajutati.maaaa

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Asta nu e motiv de cearta intre 2 prietene adevarate. Trebuie sa va intelegeti una pe cealalta cand aveti treaba sau nu aveti chef de iesit.
Daca totusi consideri ca e vina ta, incearca sa vorbesti cu ea si sa ii ceri scuze, si ca o sa incerci sa nu o mai dezamagesti. Poate si ea se simte singura la fel ca si tine, si poate ii pare si ei rau ca v-ati certat. Daca ati fost intr-adevar prietene bune va veti impaca. happy Oricum nu ai nimic de pierdut daca incerci. Bafta! :*

4 răspunsuri:
| Dianne06 a răspuns:

Pai dai si tu un sms si spune-i ca iti e dor de ea, ca iti lipseste sa vorbesti cu ea/ sa va intalniti/etc.thinking
Spune-i ca sti ca ai gresit, si pentru asta ti pare sincer rau si ca a fost invatare de mintehappy
Cam atatthinking daca e o prietena adevarata, sunt convinsa ca-ti va raspunde imediat pentru ca probabil ii lipsesti si ei
Pupici:*

~Fundita'puppy dog eyes?

| ana_7298 a răspuns:

Ai putea spune ca iti pare rau si sa ii explici ca nu merita sa va stricati prietenia pentru un lucru asa minuscul si ca prietenia voatra este mult mai importanta de cat multe alte lucruri... poate ati putea discuta despre cauza din care v-ati certat si fiecare sa zica ce a deranjato la cealalta si sa nu mai repetati greseala. Sper sa va impacati!

| Emma112 a răspuns:

Daca intr-adevar a fost vina ta pentru ca v-ati certat cel mai bine ar fi sa recunosti ca ai gresit si sa-ti ceri scuze. Daca iti este o prietena adevarata, va trece cu vederea ce s-a intamplat si te va ierta. Succes:*

| Tony_3647 a răspuns:

Pai pentru ate inpaca cu ea ai putea sa-i spui intr-o zi cand va intalniti ca ''Imi pare rau pentru ca ne-am certat '' si ca ''As dori sa ne impacam si sa ma ierti ''.Dar daca nici asa nu se impaca cu tine atunci ar trebui sa-ti faci o alta prietena si poate iti va deveni chiar cea mai buna prietena nu se stie. Poate ti se pare greu sa spui cuvintele acestea dar iti vr aduce prietena inapoi.peace sign