| Shuko93 a întrebat:

Buna TPU, cunoaste careva un coach bun pe dating din Bucuresti? Am incercat cu diferite persoane si am fost profund dezamagit de rezultate.

Ex.

Steve - arogant si sec

Bujor - nu era sigur pe el sau se complica in detalii prea multe.

Unu din Dambovita - prefacut...

Silviu Huides - cu omul asta eram cel mai close de ceva. Pana m-am convins la prima sedinta ca desi ce oferea in carti era util si cu totul altceva incerca la sedinte... + Amicii lui la fel

Diversi alti omuleti (Pera, etc.)

Ultimii ii cunosc ar fi : Taher Sonu (sincer, nu-mi inspira cine stie ce desi, neavand alte optiuni as incerca doar ca are blocata optiunea de pe site. Poate e ocupat, nu stiu)

Si un dubios

Loren Loghin Andrei

(Initial, voiam cu dansul sa invat despre femei doar ca se sperie destul de usor si i-am explicat frumos ca o sa dureze un pic pana ma stabilizez financiar... Dupa cand am zis sa ii dau o sansa ca asta de bine de rau imi parea ok. El nu si nu... Se supara din orice tampenie si daca era femeie intelegeam daca incepea sa planga sau ceva de genullaughing )

Oricum, cunoasteti pe cineva capabil sa ma ajute pe partea practica cu abordarile pe strada?

Doresc raspunsuri seriose ca de prefacuti sau glume proaste imi e scarba si chiar nu-mi arde. Eu doresc sa intemeiez o familie de o maniera intelegatoare si incat sa pot face asa ceva deoarece sunt presat de timp, caut un om specializat pe partea de psihologie feminina care se pricepe la abordat femei. Dau funda!

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pfff...aflu lucruri noi, nu stiam ca exista "antrenori de agatat", care sa si gaseasca oameni care sa-i plateasca. Vazusem si eu filmul ala ridicol cu Will Smith, "Hitch", dar am crezut ca asta se intampla doar in filme.
Stiu ca nu ti-am dat un raspuns serios asa cum ai cerut tu, pentru ca m-a umflat rasul, dar macar n-am fost prefacut. happy
Fratioare, daca ai ceea ce trebuie, vin femeile la tine, fara sa depui nici un efort. Daca nu ai, indiferent ce te-ar invata cineva, tot nu vei deveni vreodata un cuceritor, pentru ca si daca folosesti cateva replici culese de pe la altii ca sa o agati, in scurt timp tot va ajunge sa vada ce-i sub "masca".
In linii mari, daca ai probleme cu agatatul, ma gandesc ca nu te ajuta aspectul fizic. Daca poti imbunatati ceva la acest capitol, fa-o...deoarece pentru ca o vreme, cat esti foarte tanar, poti agata si doar pe baza aspectului fizic. Pe masura ce avansezi un pic in varsta, aspectul nu mai e de ajuns, iar cel mai important lucru este sa ai bani. Daca n-ai bani, apuca-te si fa-i!
E atat de simplu, ai bani, ai femei! Sigur ca ele o spun altfel, "au nevoie de stabilitate". Pff!winking

| stef87 a răspuns:

OldSoul are mare dreptate. Degeaba vin fel si fel de persoane sa te indrume anumite lucruri, daca nu te lovesti tu de ele, daca nu simti tu de ce e bine sa reactionezi intr-un mod anume. Si nu e mereu aceeasi situatie, deci nu te pregati sa crezi un algoritm de cucerire!

Incearca mai intai sa te identifici pe tine, ce crezi ca e ok, ce crezi ca nu e ok, ce poti imbunatati, pe ce poti pune accent, ce tip de persoana crezi ca ti s-ar potrivi.
Incearca sa-ti identifici obiectivele, astfel incat sa stii intodeauna care va fi urmatorul tau pas si sa insuflii macar incredere in sine. Fii tu insuti, altfel risti sa joci un rol care nu iti place si cu timpul se va rupe totul ( daca nu vei banuit din start drept un prefacut).

Cu banii - sa stii ca multe sunt materialiste, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci o avere intreaga si, cand ajungi la pensie, te trezesti in sfarsit sa-ti faci o familie; sunt si unele pentru care conteaza mult si ce e in mintea ta. Scoate capul in lume, invata din pataniile altora si nu astepta pe Ileana Cosanzeana

| RAY a răspuns:

Nu abordarea contează si aspectul fizic, daca fata nu e atrasa de tine, nimeni nu o sa poate ajuta sa te vrea, așa ca lasă acești smecheri care vând iluzia si focuseaza-te pe aspectul fizic, haine, freza, eu unu as cauta pe cineva care știe să dea sfaturi cum sa arați mai bine la fizic

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare femeie este diferita si ma indoiesc ca vei putea invata zeci de tipologii despre femei, pe care sa le aplici cu fiecare.
Dar ca sa le aplici trebuie sa le cunsoti si cum spui ca nu ai timp prea mult la dispozitie, nu-ti ramane decat sa te imbraci curat si frumos, sa-ti iei cu tine vocabularul cel de zile mari (adica sub nici o forma sa nu injuri, vorbesti porcos, golaneste sau si sa-ti iesi din fire) si sa te perzinti asa cum esti, unei femei pe care doresti sa o cunsoti.

Am totusi o nelamurire, pare a fii o contardictie in ceea ce afirmi mai sus.
Spui ca vrei sa cunosti o femeie ca sa intemeiezi o familie si ca esti presat de timp, dar mai sus mai spui ca ai probleme finaciare si dureaza un pic pana te stabilizezi financiar.
Deci, tu cum stai cu banii?
Cauti o femeie bogata care sa te scoata din saracie, sau ce anume doresti, de esti grabit...dar nu ai de nici unele?!

| OldSoul a răspuns:

Ar fi trebuit sa precizezi si varsta ta, sa stim cat de grava e situatia.

Cu toate acestea, nu stiu, si nici de as stii, nu ti-as recomanda sa apelezi la un astfel de "personaj".

Exista o diferenta enorma intre a intelege, si a invata.
Tu spui ca vrei sa le intelegi, dar cei o carte pe care sa o citesti si sa o inveti... Asta nu functioneaza asa.

Vrei sa intelegi femeile, ok, dar nu o sa le intelegi daca citesti o carte, sau daca-ti explic eu. O sa le intelegi doar cand o sa interactionezi tu cu ele, cand o sa vrei sa le intelegi si cand o sa acorzi timp pentru a le intelege, nu batand din palme si scotand banii din buzunar.
O sa le intelegi cand o sa acorzi o emotie informatiilor pe care le ai in minte.
Da, pot sa-ti explic eu cum gandesc, ok, dar nu o sa te ajute asta.
Una e sa gresesti tu, sa tragi concluzii si apoi sa intelegi tu cum gandesc ele, alta e sa-ti zic eu. Daca gresesti pe pielea ta, vei avea aceea amintire in minte. Daca iti zic eu cum sa faci, o sa ai informatia in minte, dar nu vei stii cum trebuie sa reactionezi, nu vei stii cum sa te comporti, nu vei stii cand trebuie sa te opresti.
Sunt multe chestii pe care trebuie sa le simti cand vrei sa legi ceva cu o femeie.
Degeaba iti spune Taher cum gandeste o femeie, daca tu vorbesti cu ea, ea isi pierde interesul, dar tu nu realizezi asta.

O sa intelegi femeile cand o sa discuti cu ele, cu toate categoriile, de la cele simple, la cele normale, si la cele cu nasul pe sus.
Iar asta o faci prin a discuta cu ele, prin a gafa cu ele.
Daca urmezi toate sfaturile pe care ti le da aceea persoana fara sa incerci sa inveti ceva din experientele pe care le ai, sau le-ai avut, o sa fii doar un mascarici si atat. Da, te ajuta pe termen scurt, dar cand vine vorba de o relatie, nu cred ca o sa cladesti nimic cu o astfel de fata "Agatata" pe strada dupa diferite "cursuri".

Recomandarea mea e sa lasi prostiile asta, sau cel putin lasa gandirea asta ca poti cumpara experientele de viata ale altor persoane crezand ca o sa functioneze la fel si la tine.
Astea tin daca vrei sa ai parte de aventuri in special.

Daca vrei ceva serios, trebuie sa cauti aceea femeie, cu care ai o scanteie, si sa actionezi.
Acum, sa vedem pe ce ai dat banii aia...
Cand mergi pe strada, cum alegi femeile pe care le abordezi?

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru OldSoul):

Îmi place foarte mult răspunsul tău, gândirea ta! Deci, nu mă mai strofoc eu să îi scriu aceeași chestie.

| OldSoul a răspuns (pentru BoboBobo6717):

Acum, ramane sa vedem daca-i place si lui laughing

| Silviu0792 a răspuns:

Astia sunt toti mai e unul care era combinat in aceiasi afacere cu escrocul de Loren, Doru nu stiu cum, acum are canalul lui de Youtube .....referitor la acesti ''profesori'' sunt o vaca de muls de pe urma naivilor ca voi care va rue de banii sa va invete prostii, omul e si insurat cu una, va prosteste in clipuri iar fetele alea sunt platite pentru marketing, el arata bine si are o scobitoare langa el, treziti-va la realitate SUNTETI ORBI, de Taher nu stiu ce sa spun nu e atat de misogin ca Loren dar tot merge pe ideea ca trebuie sa existi ca sa ai femei, nu sa arati bine sa ai inaltime corespunzatoare si corp facut la sala ceea ce e total FALS in ziua de azi

| Silviu0792 a răspuns:

Stai doua secunde mai erau unii nu sunt mentionati de tine in intrebare Stefan Rosculett si Raimond Schweigoffer cv de genul, dar nu te asteapta ca cele doua personaje sa arate de un 4, baietii sunt de un 7+ plus lejereanu si ei tot asa merg pe acelasi principiu daca mie imi merge le merge la restul nu conteaza cum arati in oglinda... poti apela la primul din ei daca vrei sa te convingi, al doilea nu stiu ce cauta in dating, l-am vazut intr-un postcast cu una ce era la insula iubirii si acum preda si ea seductie laughing) Catalina Manole nu stiu cum

| PaulCos a răspuns:

Ar trebui sa te detasezi putin si sa incerci sa vezi problema obiectiv si neimplicat. In ultima vreme oportunismul a luat proportii in detrimentul idealismului. Asta se vede si in relatia femeie - barbat. Barbatul cauta scurtaturi in abordarea si cuceririi, femeia speculeaza numarul mare de oportunisti salivand si ridica pretentiile sau "pretul". Apar apoi pe fondul acestei noi situatii, acesti "profesorasi" care vor sa mai scoata niste bani, pretinzand ca au solutii. Fals! Femeia (nu femeiustile ieftine) au atentia atrasa de catre cel ce ii poate oferi siguranta si liniste. Nu ma refer aici la partea financiara, dar nici nu o exclud. Banii nu sunt motivul atractiei, ci este atributul care spune despre barbat ca este atent, dedicat, inventiv si consecvent in toate cele asa cum este cu munca sa. Ma rog, sa trecem peste asta. Intrebarea care te va lumina este :"cine poate pune femeia sau barbatul intr-o ecuatie si sa iti dea raspunsul la infantila si disperata nevoie de avea?". Ar trebui si ar fi mai simplu sa te inspiri de la cuplurile care au ceva longevitate. Ce anume i-a tinut impreuna, ce mentine atentia si pasiunea treaza, ce anume apreciaza unul la celalalt din prima zi pana in prezent. Ai sa observi ca nu aroganta, nu smecheria, nu portofelul si nici intr-un caz prostia. Poate iti suna mai complicat decat este in realitate ce iti spun, dar sa stii ca acest fenomen, coaching-ul, sfideaza invatandu-i pe novici ce si cum, abilitatea femeilor de a citi dincolo de vorbe si gesturi. Adica?! Spune-i tu ca esti cel mai destept sau cel mai bogat, ori ca ai niste date antropometrice de exceptie si vezi ce obtii! Ofera-i locul pe scaunul ce il ocupi in metrou, deschide-i politicos usa si las-o sa treaca prima, zambeste-i frumos si discret daca simti ca e cazul si vezi ce diferit va reactiona!