| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.cunosc o fata.are 14 ani eu am 16.am fost cei mai buni best friends.eu eram indragostit de ea de la inceput.ea imi arata ca vrea mai mult in fiecare zi.intrun final mi-am facut curaj si am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie.si deaici lucrurile sau complicat rau.a vrut sa fim impreuna insa m-am suparat eu dintr-o tampenie si ne-am certat. apoi tot imi spunea ca nu mai vrea, ca vrea sa fim prieteni ca inainte. dupa multe alte vorbe a ajuns sa recunoasca ca era si ea indragostita de mine dar nu vrea sa fim decat prieteni.si chiar nu puteam sa inteleg asta.deci cu alti baieti era foarte curajoasa dar mereu cand vorbea cu mine despre asta era panicata. vreau sa va mai spun ca prietenul meu cel mai bun,si colegul ei de clasa si-a batut joc de ea.a fost impreuna cu ea si facea misto de ea. recent am aflat asta si acum ma gandesc ca ii este frica sa nu fac la fel, sa nu fie vreun pariu.dar eu mam deschis de atatea ori in fata ei, mereu am ajutat-o respectato, aparato etc. si ca prieteni, ea nu avea nimic rau sami spuna.nu ne-am certat niciodata ca prieteni(si suntem de 2 ani).si nu mai stiu acum ce sa fac.recent mi-am cerut iertare de la ea pentru toate certurile noastre(CHIAR DACA ERA vina ei) pentru ca stiam ca e orgolioasa si ea a incercat sa ne inpacam dar eu am refuzato (la inceput).ma rog..sar putea sa ma credeti nebun credeti-ma ca situatiile au avut multe dedesupturi.si la 2 zile ne-am certat din nou pentru ca am aflat de la cineva ca ea m-a facut prost si in tot felul fata de clasa ei.si nu stiu p cine sa cred..sursa e destul de sigura desi in situatia asta cam scartaie ce a spus.am vorbit cu colegele ei si cele care sunt certate cu ea mi-au spus ca:"da.e adevatat" iar cele cu care se intelege jurau ca na facut nimic.ce credeti? ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ovydyu1992 a răspuns:

Eu zic sa treci cu vederea si asta.Te prefaci ca nu stii nimic. Daca chiar vrei sa fii cu ea nu mai fi asa idiot.Nu vei rezolva nimic daca tot crezi in altii.Lasa totul in urm si renasste in o viata noua dar alaturi de ea! Bafta! Imi dai te rog o fundita daca crezi c te-am ajutat?

| Anonim231512352 a răspuns:

Zici ca cu toti prietenii care ia avut pana acum era curajoasa, asta inseamna ca a avut doar atractie fizica, dar cu tine, daca este mai timida si mai inchisa in sine, cred eu ca cu adevarat iubeste happy Incearca cand va certati, si ea tipa la tine sau te numeste, incearca sa o imbratisezi si sa-i zici la ureche cat de mult o iubesti si ca tii la eahappy o sa vezi, asta o sa clarifice totul