| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.as vrea sa va povestesc o situatie si voi sa-mi spuneti ce va trece prin cap.deci am fost best friends cu o fata.credeam ca este minunata, ca suntem facuti unul pentru celalalt, ca nu ne vom certa niciodata si ca ma place.si vara aceasta mi-a aratat ca vrea mai mult decat o prietenie.adica ea a plecat intro excursie si tot timpul m-a sunat p mine si vorbeam asa despre orice.imi spunea ca siar dori sa fiu si eu acolo etc.si e genul care se distreza.(fata de cartier) adica nu prea avea dc sa vb cu mine. doar daca ma placea.si apoi ma tot suna cand eram afara.ma chema sa stau cu ea etc.si mi-am facut curja sa o intreb daca vrea o relatie.si a facut o mica greseala pe care eu am interpretato ca fiind una MARE.neam certat multa vreme.am clarificat pana la urma, mi-am cerut scuze dar eu am jignit-o atunceastraight face.si n-ar fi trebuit stiu stiu.dar eram EXTREM de nervos.si multe multe sau intamplat dar pe scurt situatia e cam asa.ea nu a mai vrut sa fim impreuna, eu nuintelegeam dc nu ma poate ierta pentru niste cuvinte aruncate la nervi.DAR EA VROIA NEAPARAT sa fim prieteni(foarte aproapiati) ca inainte.m-am gandit ca nu m-a placut deloc asa ca am renuntat o perioada la ea.si ea tot vroia sa ne impacam!(ca prieteni). chiar si acum tot asta vrea.recent mi-am cerut eu scuze foarte sweet pentru tot.mi-am asumat toata vina, i-am spus so luam de la 0. ea a spus ca ar vrea.a spus ea o vorba: "eu incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu vrei sa fim MACAR prieteni" si mi-a spus un prieten cat de bucuroasa si fericita era a doua zi(dupa ce mi-am cerut scuze).si apoi ea cumva ma barfit catre o colega.adik situatia era cam asa.colega aia nu ma suporta si cand o aflat ca m-am impacat cu fata asta o venit la ea si ii spunea chestii gen "fata.da chiar ai facut asta?:Ocu ala etc. si ma cam barfit..mam suparat foarte tare.am mai vorbit dar foarte putin.numai cat sa vada ca nu mai sunt suparat.acuma vin intrebarile:
1)ce credeti ca s-a intamplat atuncea cu ea? dc nu ma putea ierta doar pentru niste cuvinte?(MEREU AM APARATO, AJUTATO, RESPECTATO etc..am fost PERFECT CU EA)
2)credeti ca a vorbit serios sau doar vroia sa-mi arate ca e ranita pentru cuvintele mele?
3)spuneti-mi vreun gest,o idee cv sa o fac sa o recuceresc.(ea dupa ce ne-am certat mi-a marturisit ca e indragostita de mine, apoi mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna, de asta nu puteam sa suport rasp ei)

5 răspunsuri:
| Fluture a răspuns:

Iti spun cum cred eu ca ati putea fi ca la inceput : ofera-i ce si-a dorit mereu, aparare din partea ta, sprijin. Vorbeste cu ea, e cel mai bine sa vorbiti, nu sa taceti, pentru daca nu comunicati totul se va destrama. fi cu ea asa cum ai fost la inceput, exact la fel. Fi fratele ei cum sti tu mai bine. :*

| Ando1dul a răspuns:

Lasa trecutul in urma, priveste inainte.

| dragos9234 a răspuns:

Nu are rost sa incerci sa copiezi ceea ce a fost.
Fii asa cum vrei sa fii acum

| Love4Music a răspuns:

Spune-i ca ai fost intr-o stare mai proasta si nu ti-ai dat seama ce ai facut si ca acum regreti tot. Daca reusesti sa o prinzi de mana in timp ce ii spui asta si sa o privesti in ochii nu are cum sa nu mearga. happy

| abcabcabc a răspuns:

Incearca sa te apropii din nou de ea si cred ca este o fata sensibila, din acest motiv a fost ranita doar de cateva cuvinte